Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányan használtok mérleget...

Hányan használtok mérleget babátokkal etetésekkor? Miért használtok és miért nem?

Figyelt kérdés

Tanulmányt végzek, ehhez kell ez a statisztika. Az érdekelne, hogy használsz e mérleget, ha használsz, miért használsz, ha nem, akkor miért nem. Az is érdekel, hogy hogyan táplálod babádat: anyatejjel, anyatejjel+táppal, vagy csak táppal. Mennyi idős a babád, ha használsz mérleget mettől meddig használtad? Miért kezdtél el mérleget használni?

Nem szeretnék vitát indítani, ez csupán statisztika a dolgozatomhoz.


2014. dec. 31. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
soha nem használtam mérleget, se a lányomnál akit szoptattam se a fiamnál aki tápszeres lányom már 14 éves :) fiam 8 hónapos.. mindkettőnél úgy gondoltam, hogy ha éhes akkor sír, vagy jelez, ha nyugodt nincs semmi gond, gyarapszik szépen akkor minek stresszeljem magam a mérleggel, bár fiamnál egyértelmű volt mindig mennyit eszik, hisz tápszeres, de amúgy se használtam volna :)
2014. dec. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ajándékba kaptam mérleget, így használtam, amíg szopott a fiam. Kb 4 hónapos korától kellett a tápszer kiegészítés, 6 hós korában abba hagytam a szoptatását teljesen. Akkortól feleslegessé is vált a mérleg, hisz láttam, mennyit eszik.


De ha nem kapok, nem hiszem, hogy vettem volna mérleget. Akkor szerintem csak a védőnőnél lett volna mérve.

2014. dec. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Császár után lassan és nehezen indult a szoptatás, ekkor kezdtünk mérleget használni, hogy vajon elég-e neki vagy sem. Elég volt :) Mérleget eleinte minden szopi után használtunk, majd 2 hónapos kora körül már csak heti 1-2x. Fél éves kora óta kb. kétheti 1x, most egy éves múlt, azért havi 1x lemérjük, hol tartunk :)
2014. dec. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyik lányomnál sem használtam mérleget. A nagyobbiknál már majdnem, mert nagyon lassan hízott, de végül elég volt 3 naponta a védőnőhöz vinni. A kisebbik látványosan hízik és nő, nála fel sem merült. Mindkettő kizárólag anyatejes (nagy ritkán kellett este 30-60 ml táppal kiegészíteni a vacsit, ha kevesebb volt a tejem, de nem ez volt jellemző). A nagyobbik már 3,5 éves, őt 10 hónapos koráig szoptattam, magától hagyta el a cicit. A kicsi 4,5 hónapos, napi 5x szopizik.
2014. dec. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én hetente mértem a gyerekeket, ügyelve, hogy mindig ugyanakkor, vagyis pl. etetés előtt, tiszta pelenkával történjen a mérés. Nekem ez elég volt. Nem akartam stresszelni magamat azzal, hogy méricskéljem, mennyit szopik a gyerekem. Ráadásul az elsőszülöttemnek megvolt az a szokása, hogy néhány korty anyatej után telerakta a pelenkáját, nekem pedig szoptatás közben kellett őt tisztába tennem. na akkor mikor és mit kellett volna mérnem? A többi gyereknél meg már nem akartam a kialakult szokásokon változtatni. Nyilván az is közrejátszott, hogy mindegyikük jó étvágyú, nyugodt baba volt.
2014. dec. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van, egyiknél sem használtam.

A fiam (2 éves) anyatej+táp, a lányom (4 hó) csak tápos.

Én azért láttam rajtuk, h gyarapodtak, meg megették az adagjukat. Havonta volt mérés.

Ha nem ettek vna rendesen és pl ezért kellett vna figyelni, h gyarapodnak-e, akkor használtam vna mérleget.

2014. dec. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
belazasodtam a korhazba es alig volt tejem.a vedono tanacsolta a merleget h merjem mennyit eszik hogy tudjam mennyi tapot kell kivereni. a tapszer nem olcso dolog nem jo ha a csapban vegzi. szoval emiatt mértem az etkezesek elott es utan, valamint estenkent a tiszta sulyt. hajlamos volt 40 gr utan bealudni a ci in ify addig addig ebresztgettem mig meg nem ette a fejadagot. igy ment ez 3-4 honapig, kozben vissza jott a tejem es elhagytuk a tapszert; szepen hizott a gyerek. 5 honapos koraban adtam vissza (kolcson volt) az elso par napban zavart hogy nem tudom mennyit eszik. most sima felnott szobai merlegen merjuk de az csak 100 grammosaval mer. megjegyzem nem is nagyon hizik miota nincs merleg ugyhogy elkezdtem kostoltatni.
2014. dec. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy eves a lanyom, csak anyatejes (volt 6 honapig). Soha nem volt merlegunk, nem is akartam. Igeny szerint szoptatok, teljesen biztos voltam mindig is abban, hogy annyit eszik amennyire szuksege van, hizott rendesen mindig. En nem gorcsoltem ra erre a temara :-)
2014. dec. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Anyatejes lányomhoz eljött az orvos -kb. 2 hetes korában-

és leszúrt, hogy miért nem mérem. Így kölcsönöztem egyet.Na akkor kezdődött a méricske, idegbaj, para. 3 nap múlva olyan ívben hajítottam ki, hogy csak na.Most 14 hónapos és csak becsülöm a súlyát. Eszik, egészséges, így hát minek méricskélni.

2014. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Minden szoptatás alatt kb 3x-4x mérek. Refluxos a kisbabám, kell a kontroll, hogy ne egye túl magát.

Csak anyatejes.

2014. dec. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!