Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szabad ültetni a babát,...

Nem szabad ültetni a babát, de ha ő maga akarja folyamatosan ülésbe húzni magát, azt engedjem?

Figyelt kérdés
5 hónapos, ma kezdte, hogy amint lehetősége van rá ülésbe húzza magát (pl. ha a hasunknak van támasztva a háta és úgy tartjuk akkor próbál "felülni", de szopizás közben is éreztem, hogy húzza fel magát "hasizomból" :) ) pár pillanatig meg is tudja magát tartani. Hagyhatom neki? Vagy ezn káros? Vagy így fog megtanulni ülni?
2015. jan. 2. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Hagyd, hadd probalkozzon.

Lehet, h igy fog felulni , de pl az enyem maszasbol tottyant mindig ulesbe.

2015. jan. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Igen, Mindent, amit magától csinál az jó.
2015. jan. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ne hagyd. Az jó, ha négykézlábazásból/állásból ül le.
2015. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%

nem, ezt nem kéne hagyni. nem egyedül csinálja, majd akkor lesz egyedül, hogy vzszintesből oldja meg, de különben sem hasizomból fog felülni, hanem mászásból vagy állásból.


egyébként ez egy reflex, 4 hónapos kor körül jön elő, minden baba csinálja... nem ülni akar, még nincs meg benne az a tudat, csak a reflex miatt húzza magát :) pár hét múlva el is fog tűnni ez a reflex :)

2015. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
hát az én fiamnál 4 hónaposan jött elő ez a "reflex" de máig nem múlt el... (9 hós, igaz mászik és felül már egyedül is, de ha én is úgy "ültetem " ahogy a kérdező, húzza is magát fel...) - én hagytam, hisz maga akarta... lekötözni csak nem fogom :)
2015. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!