Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szóltok anyukák a mostani...

Mit szóltok anyukák a mostani "házonkívülhöz"?

Figyelt kérdés
már rég sírtam bármi miatt is a képernyő előtt...de ez rettenetes...az a V. kerületi gyámhivatali vezető tuti nem emberi lény, hanem valami minden érzelemtől mentes robot marslakó, tuti nem sz@rt a világra még egy gyereket sem, mert akkor nem beszélt volna így!!!!vannak ötleteim mi járna neki!!!
2010. febr. 4. 23:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondott? Én nem láttam.
2010. febr. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
huh...hát így hosszú...a lényege az volt, h a kecskeméti SOS gyermekfaluban a nevelőkhöz került nem magyar állampolgárságú gyerekekre (akik jogilag semmilyen állampolgárok, mert az anyjuk itt szülte meg őket külföldi á.polgárként, és otthagyta a kórházban) szóval van egy olyan törvény, hogy abba az országba kell örökbe adni, ill. visszatoloncolni, amilyen á.polgárságú volt az anyjuk...szívszorító volt, amikor mesélték a magyar nevelőszülők, akikhez 2 hónaposan került oda a baba és nevelte, az anyja volt 17 hós koráig, mert utána fogták, autóba rakták és se szó se beszéd, 1000 km-rel arrébb, Romániába vitték...és aki ezeket a határozatokat meghozza, az az V. kerületi gyalázat, azt nyilatkozta, hogy ezeket a gyerekeket nem nevelőszülőkhöz, hanem nevelő otthonokba kéne tenni, amíg meg nem születik a határozat, (jah, volt olyan kisgyerek, akit 12!!! évesen vittek (erőszakoltak) "vissza" külföldre)) ja, mert idézem: "mindenképpen kerülni kell ezekkel a gyerekekkel az érzelmi kötődés kialakulását" meg "ezek a nevelők pontosan tudják, hogy ez a határozat minden ilyen gyerek kapcsán folyamatban van, és nem akkor kéne rohangálni fűhöz-fához, amikor ítélet születik" gusztustalan...
2010. febr. 5. 00:10
 3/18 A kérdező kommentje:
akik itt születnek gyerekek, miért nem lehetnek magyar állampolgárok???
2010. febr. 5. 00:11
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon kevés ország van már, ahol megkapod az állampolgárságot csupán azért, mert ott születtél. Akkor mindenki menne nyugatra szülni.. De ezt hogy hogy hónapokkal, évekkel később vették észre, hogy nem itt kéne lenniük? (sajnos elfelejtettem nézni a műsort, de neten megnézem mindjárt)
2010. febr. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Szégyen gyalázat, hogy ilyen megtörténhet. A gyerekeket kiszakították a családjukból. Én is bőgtem, mikor a nevelő anyuka mesélte, hogy beszélt a 17 hónapos gyerek új nevelőszülőjével és a gyerek nem eszik és keresi a magyar anyukáját ::(((
2010. febr. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
De ők Romániában új nevelőszülőkhöz kerültek "csak úgy", vagy intézetbe?
2010. febr. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
valaki ide, valaki oda...ahogy én értettem...
2010. febr. 5. 01:22
 8/18 A kérdező kommentje:
00:16-os válaszoló igazad van, de kéne egy épeszű, aki ezeknek a gyerekeknek kreál egy külön rendeletet, mert az anyja itt szülte meg az Ég tudja,hogy miért itt, de elhagyta, nincs senkije...itt esélye van egy normális életre, mert kapott egy igazi anyukát aki szereti és támogatja, és nem pedig ide-oda kéne dobálni mint egy nem is tudom micsodát...
2010. febr. 5. 01:33
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy hogy hova kerülnek!! A gyereknek ez egy baromi nagy törés,mert az aki etette,nevelte,vígasztalta,akire elöszőr mosolygott,akiben megbízott,akit az ANYJÁNAK tekintett,az egyzercsak nincsen. Új emberek,új környezet,új ország,más nyelv. Miért kell így bánni egy gyerekkel.Akkor kellett volna mikor ici-pici csecsemő,akkor kellett volna Romániába Szülőket keresni nekik,nem pedig bevágni őket otthonba.Remélem a szülőanyjuk,se alszik nyugodtan a lelkiissmerete miatt.
2010. febr. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
én sem álltam meg könnyek nélkül, hihetetlen, hogy a bürökrácia pici gyerekek életével játszik, mint például az örökbefogadás. gyorsabb ügyintézéssel, egyszerűbb szabályokkal hány boldog család lehetne. Bárcsak....
2010. febr. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!