Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónapos babák anyukái,...

Két hónapos babák anyukái, hogy telnek a napjaitok? Mennyi foglalkozást igényel a babátok, és mennyi időtök jut másra, házimunka, főzés stb?

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, igaz az én fiam már 5 hónapos, de azért leírom, hogy akkor kb mi volt:

Egészen kiszámítható volt már akkor, hogy mikor van ébren és kb mennyit alszik. Ezért rövidebb terveket raktam magam elé, már ami a házimunkát illeti. Pl. egyik nap porszívóztam, másik nap a fürdőt raktam rendbe, utánna mostam...stb Így sokkal egyszrűbb volt, és nem hajszoltam bele magam feleslegesen.

A kisfiamat beletettem a pihenőszékébe, ott "játszottunk" a ráakasztott játékokkal, énekelgettem neki, pelenkacsere alatt is lehet bohóckodni, de ebben a korban még csak keveset igényelnek.

A pihiszék nagyon jól bevált, most is használom, így mindig ott lehetett a közelünkben. Persze most már inkább szabadabban szeret lenni.

Próbáltam néha magamra is időt szakítani és ha ő aludt, akkor én is megpróbáltam egy kicsit pihenni.(jól jött!)

Hát ennyi, de gondolom ez másnál is hasonlóan zajlik.

Üdv.

2010. febr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia! az én kisfiam 10-hetes hasfájós baba, igen keveset alszik, így a házimunkát részletekben amikor éppen szundít, mert ha sír azt abba tudom hagyni, a főzéet pedig hétvégén mindíg előrre fözök, ez kitart csütörtökig, aztán pénteken valami egyszerüt gyorsat, aztán kezdem előlről!
2010. febr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerencsére nagyon "simulékony" baba, rendkívül jó alvókával (azt hiszem ezt tőlem örökölte :) ). A napirend nagyjából kialakult. 6-kor kel, onnantól kb. 3 óránként eszik és van két etetés amik között végig alszik, de a többi között is szunyókál egy keveset.. Este pedig 9 után, mint a kisangyal reggelig.. remélem ez nem múlik el később sem. Általában 7-től 9-ig alszik, így akkor bepakolom a mosógépet, felmosok, elpakolok. Utána eszik, és délig hangját sem hallani legtöbbször, uh ilyenkor kiteregetek, vasalok, megnézem az e-maileket, elintézem az ügyes-bajos telefonokat. Este miután letettük, mosogatás, elrámolás, és egy kis pihi. Addigra apa is hazaér, így akkor szoktunk beszélgetni, összebújni.

Nálatok?

2010. febr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia!

10 hetes a fiam. Reggel 8kor kel, szopi, bohóckodunk az ágyba, aztán 10körül bealszik. ha fáradt vagyok ilyenkor én is alszom vele :) déltől 5-6ig ébren van, ilyenkor játszunk, sétálunk, én ebédelek. őt addig vagy pihiszékbe rakom vagy játszószőnyegbe. most egyébként bábozunk, nagyon tetszik neki és gagyog a báboknak, haláli! 8kor pancsi aztán én megvacsizok, apjával játszik, szopizik és reggelig csönd van :)

6x eszik, de a délutáni szopik még nem álltak be.

álltalában nappal mikor alszik főzök, éjjel meg ébren maradok még 1-2 órát, vagy férjemmel vagyok, vagy a fürdőbe bezárkózom szemöldököt szedni, pedikűrözni, stb..., de már 2x volt olyan, hogy megnéztem egy filmet :)

nálatok kialakult már a napirend?

2010. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

7hetes kislány anyukája vagyok. nálunk elég érdekesen alakulnak a napok. eléggé hasfájós a lányom, így eddig nem volt kifejezett napirend, akkor raktam cicire amikor igényelte. éjszaka viszont csak tápszert kapott. mostanában már úgy van hogy reggel 6-7 között kel, onnantól 3 óránként eszik. nappal elég keveset alszik, max 2 órát összesen,így szabadidőm nem nagyon van. valamikor nagyon jól el tudja magát foglalni, nézelődik, gagyarászik önállóan. ilyenkor jut időm magamra. főzést, házimunkát úgy intézem hogy általában ő fent van. ilyenkor oda tudok menni hozzá ha sír. szerencsém van mert a férjem sok mindenben segít.

este 7 kor fürdetünk, majd vacsizik. utánna én megyek fürdeni, férjem büfizteti. ezután még egyszer eszik 10-11 között, majd alszik reggelig. (van hogy egyszer felkel enni).

2010. febr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Írigylem akinek alvós "Angyal" babája van:-)

De azért megnyugtat kicsit, hogy nem vagyok egyedül a sírós babámmal. Kérdésre válaszolva:

Nálunk eleinte úgy tűnt, hogy kialakult a napirend, nappal fent volt szinte végig, éjjel aludt félt tíztől kb. fél hatig, de kb. két hete mióta erős frontok vannak, éjjel is felkel, van, hogy kétszer is, napközben meg szinte csak a kezemben van el. Lehet azért mert sokáig hasfájós volt.

Úgyhogy mikor néha beszundizik csinálom a dolgaimat, meg este mikor elalszik. Játszószőnyeg még nem igazán érdekli, a játékaival is csak ideig óráig van el, hiába váltogatom őket. Szóval sokszor már kicsit nehezen bírom, segítségem ritkán van, a férjem külföldön dolgozik, a nagyszülők meg baromira "elfoglaltak"...

Köszönöm a válaszokat:-)

2010. febr. 17. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!