Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekek mennyi idősen...

A gyerekek mennyi idősen kezdenek megnevezni dolgokat?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül érthető beszédre gondolok, hanem arra a stádiumra, amikor már nagyjából értik a beszédet és akár saját kreált szóval, de megneveznek valamit. Mondjuk a lámpa "pa", de következetesen a lámpára használják csak.


Mondhatni alkérdés, hogy a beszédet alapszinten mikortól értik? Mondjuk a másik szülőt említve mikor kezdik keresni a szemükkel, vagy mikor reagálnak megfelelően a hol a labda/nagyi/anya/apa/kutya? típusú kérdésekre?


2015. jan. 4. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:

6-8 hósan már biztosan értik ha mondod nekik,hol van apa/anya. Odanéznek,lányomat ha hívtam 7 hónaposan hogy gyere anyához,odajött kúszva.Ha nem hívtam nem jött.

8 hónaposan ő már mondta hogy anya/apa és csak ránk. 10 hónaposan több mindent mondott már. 1 évesen már mindent megértett,amit én mondtam neki.18hónaposan 80 szó volt a szókincse,vagy lehet több. 20-21hónapos korától mondatokban beszél,bár persze nem tökéletesen. 2 éves korától ragoz is már,ismeri a személyeket,enyém,tied.1 éves korától mutogatott,mondtam mi micsoda. Kb 20hós korától pedig minden egyes szót ismétel is,még ha nem is tökéletesen. Ő sosem beszélt úgy,ahogy te írod,hogy lámpa = pa. Ő nem szótag részeket mondott,hanem a szót magát,max nem tökéletesen. Sokáig a pillandó csüenge volt,a lámpa páppa,a kutya pl auva(vau vau) még most is,a bukfenc ukacs(hogy honnan jött ne is kérdezd,mert nem tudom) volt.

2015. jan. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legtöbb gyerek egyébként nem mond 5-6 szónál többet 2-2,5 éves koráig...

Ez teljesen tökéletes alkat kérdése,gyereke válogatja ki mit mikor kezd.

Azt mondják sokat kell mesélni,mondókázni,de én lányom a cáfolat erre. Sose érdekelte a mesézés,mondókázás mégis jár a szája állandóan. Most hogy elmúlt 2 már,most érdekli a mondókázás könyvből.A tv-ben a meséket régóta szereti,le is köti hálisten.Sokat nyávog sajnos,de így ha megy neki a tv,azzal el van és sokat tanul abból is. Bár igaz hogy de és du is el szoktunk menni sétálni nagyon sokszor,így reggelre és estére jut neki mesenézés csak.

2015. jan. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Leginkább kíváncsiságból kérdezem. 7 hónapos a lányom, tehát lemaradva még semmiről nincs. Ha két évesen nem fog beszélni, akkor majd elviszem orvoshoz.


Halandzsa nyelven már hangsúlyoz, felszólítások, kérdőmondatok, csak értelme nincs :) Most még ajakérintéses szótagokat ismételget (ba, pa, mamm, me).


Nagyrészt érti az "engedd el" felszólítást, ha tépi a hajamat, bár néha inkább szelektív süketséget látok rajta. Illetve a "nem" szót is érti, pl. hogy mindent nem vehet a szájába. A tárgyaknak egy meghatározott körét tapogatni lehet, rágni nem (távirányító, hajkefe, mi bútoraink és tartozékaik). A legérdekesebb persze az, amitől abszolút tiltjuk, pl szemüveg, laptop, mobil.

2015. jan. 5. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!