Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, mi a véleményetek a...

Anyukák, mi a véleményetek a hordozókendőről? Nagyon szeretnék, de sok pénz és félek hogy ez sem válik be.

Figyelt kérdés
2 hónapos babám mostanában nem igazán alszik el a lakásban. Rajtam ugyan alukál de hamar fel kel és nyüglődik. Belefúrja a kis fejét a kezembe, és ha felébred már nem alszik vissza rajtam se. Vettünk neki pihiszéket,játszószőnyeget mindent, de nem igen akar semelyikbe napközben aludni. Én nagyon igényelném hogy többet aludjon rajtam és neki is kényelmes legyen, ezért tartanám jó ötletnek a hordozókendőt. Nektek mi a véleményetek róla? Érdemes beszerezni egyet? Nehéz használni? Köszönöm! :)
2015. jan. 4. 23:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én kölcsönkaptam egyszer egyet. És meg is írtam a véleményemet róla, és jól lenulláztak azok, akiknek bevált... Volt vagy 10 válasz, amiből egyedül én voltam, akinek nem jött be. Ingatagnak éreztem. Hiába volt rámkötve a gyerek, egyik kezem folyton a kendő alatt volt, hogy ki ne forduljon belőle a kicsi.


Egyszer pedig hasamra kötve elmentem vele a piacra.. akkor volt olyan 4 hónapos körül.. Azt hittem leszakad a derekam, mire odaértem vele.. visszafelé csak egy kiló almát hoztam, de alig vártam hogy hazaérjek. Nekem a babakocsi vált be.. :) Egy kinti használatra, egy (használt, kölcsönkocsi) a lakásban.


De ez csak az ÉN sztorim, hallgass meg másokat is.

2015. jan. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményed :)
2015. jan. 4. 23:24
 3/17 anonim ***** válasza:
Nincs mit.. :) Remélem jönnek a pozitív vélemények is.. Amúgy nem tudsz valakitől kölcsönkérni egyet pár napra kipróbálni? Én is kaptam, de két hét múlva visszaadtam :)
2015. jan. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs olyan ismerősöm akinek lenne :( használtan is ahogy nézem 5-6-tól kezdődnek és nem vagyok abban a helyzetben hogy kiadjak érte ennyi pénzt aztán lehet hogy rakhatom rá a pihiszékre és annyi :) De ha tudnám hogy beválna nem sajnálnám, valahogy megoldanám :)

Amúgy sajnos akiket eddig megkérdeztem azok ugyanazt mondták mint te ezért is nem tudok kölcsönkérni mert túl adtak raja már. Kenguru viszont van mert ajándékba azt kaptunk.

2015. jan. 4. 23:38
 5/17 anonim ***** válasza:

Én vettem és nagyon szerettem. Amikor a gyerekek nagyobbak voltak, akkor vittem magammal kirándulásra, mert takarónak is jó volt, de még a 4 évest is a hátamra tudtam kötni. Én ügyesen megtanultam felvenni és mind a két gyerekem imádott benne lenni. A kicsi elég macerás volt 7-8 hónaposan, csak úgy tudtam mosogatni, főzni, hogy a hátamra kötöttem.


Egy barátnőm kölcsönkérte, de neki kényelmetlen volt és nem is vett végül, hanem visszaadta.


Én is azt javasolnám, hogy kérj valakitől kölcsön pár napra és akkor vegyél ha beválik.

2015. jan. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Most olvasom, hogy nem tudsz kölcsön kérni...

Esetleg nincs valami baba-mama klub? Vagy játszóteres ismeretség?

2015. jan. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%

Biztos vagyok benne, hogy az 1. válaszoló rosszul kötötte be a babát.

Egy jól megkötött kendőben a baba/kisgyerek annyira összeolvad a hordozó személlyel, mintha egy test lennének és még csak fel sem merülhet, hogy instabil lenne, vagy ne adj Isten, kiesik.


Kérdező, én a kezdetektől hordozom a lányom (pontosabban 1 hetes korától), sose volt babakocsink, most 2 éves múlt.

Minél később próbálod ki vele, nagyobb lehet az esély, hogy nem szokja meg, bár a gyerekek többsége azért élvezi a hordozást, hiszen ez a legősibb módja a gyerekkel való közlekedésnek, együtt mozgunk, lélegzünk, létezünk a gyerekkel.

Nekem a babakocsi olyan idegen, szegény, ott nem tud átölelni, ha megijed valamitől, nem melegítjük egymást a hideg napokon, nem tudok úgy kommunikálni vele, mintha a hátamon volna. Aki igazán magáénak érzi ezt, annak ez már életstílussá válik :)

Próbáld ki bátran, vannak olyan klubok, ahol kölcsönözni is lehet.

Vagy ha vársz még 1-2 hónapot míg stabilan tartja a fejét, vehetsz mei tai-t, azt sokkal egyszerűbb felkötni hátra is és akár 3 éves koráig is használhatod.

2015. jan. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Nem tudom, hogy rosszul volt-e kötve, mert akitől kaptam, ő kettő gyereket hordozott benne, mindkettőjüket majd egy éves koráig. :) Ő segített megkötni, és ő rakta rám, együtt tettük bele a kislányomat. Ő mondta hogy nyugodtan engedjem el a kendőt.. De ahogy előrehajoltam, vagy elmozdult a felsőtestem, azonnal az az érzésem volt, hogy kifordul a kendőből.


A barátnőm nem értette, hiszen ő ugyanígy hordozta a fiait... Biztos velem volt a baj.. :)

De nekem még amúgy kényelmetlen is volt, a lányom nagy baba volt, nehéz volt, mikor a piacig meg vissza cipeltem magamon.


Pedig istenuccse, a világ legjobb dolga, mikor a babád hozzád van lapulva! A mai napig imádom ezt az érzést, pedig már hat éves. :)

2015. jan. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Bérelni? Van olyan bababolt, ahol lehet.
2015. jan. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
3 hósan vettem mei tait, első használatnál tudtam, hogy jobban nem dönthettünk volna. (Most 5 hòs) Imádja ő is ès én is, nappal meg csak abban tud elaludni (de az két perc alatt sikerül), be a kiságyba és nyugodtan szundikál! Én csak ajánlani tudom (én is használtan vettem, 8000ért)
2015. jan. 5. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!