Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Normális ez?

Anyukák! Normális ez?

Figyelt kérdés
6hetes a kisfiam. 2hete abból állnak a napjaink hogy sírunk. Vagy éhes folyton (milumil ha start tápszert eszünk 130-at de nem tudjuk kivárni a 3órákat) vagy a pocak fáj (infacol, gastrotuss, espumisan, prtotectos baby, mecsek baby tea- ezeken már mind túlvagyunk) szóval fél órákat alszik napközben... tulajdonképpen alvás és rvés alatt nem sír. Na meg ha sétálgatok vele és énekelek, de van hogy az sem segít... nálatok ez hogy volt? Egyedül reggelente kb 20percig vagyunk csendben amikor nézelődünk, mosolygunk.... onnantól egész nap kabaré. Mi lehet a baj?

2015. jan. 5. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
A babák nem egyformák. Nekem 3-ból kettőnél így volt, mint nálatok. Aztán elmúlt. Mi is sokat szenvedtünk a kólika miatt.
2015. jan. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%
ha éhes adj neki akár 1óra múlva még egy adag tápszert, amúgy is valószínű növekedés ugrása van, másrészt, ők nem olvasták a könyveket hogy 3óránkénrt kellene enniük
2015. jan. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy nem jó neki ez a fajta tápszer? A védőnő semmit nem mond, holnap szerintem beviszem a dokihoz... vagy szerintetek nincs gond a tápszerrel?
2015. jan. 5. 10:36
 4/8 anonim ***** válasza:
probalj tobbszor kevesebbet adni. mindig bofizzen minel hosszabban ejjel is. tornaztasd. mast nem nagyon tudsz tenni. nalam 3-4 het volt a kritikus, 8. hetre mar kb. kinotte. csak tapszeres ugye? ha keveredik az anya tej a tapszerrel az sem a legjobb (en pl vegyesen taplaltam s mire elhagytuk a tapszert azzal egy idoben javuot a pocak is)
2015. jan. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért sír mert fáj a hasa a túletetéstől. Egy 6 hetes gyereknek brutálisan nagy mennyiség a 130 ml tápszer ráadásul úgy hogy még a 3 órát sem várod ki két etetés között (tudom mi is átmentünk ezen, a lányom most 4 hónspos de csak 120 ml-t eszik 4 óránként!).

A babák nem csak azért sírnak mert éhesek. A cumizás számukra minden esetben megnyugtatás még akkor is ha ennek az a következménye, hogy rosszul lesznek tőle.

Te vagy a felnőtt neked kell tudod mi a jó és nem mindenre azt a megoldást választani hogy rögtön tápszert kapjon.

Vedd vissza az adagját 90-re, tartsátok a 3 óránkénti etetéseket (esetleg megpróbálhatjátok a coliefet vagy a lactase comfortot ez utóbbi nálunk teljesen elmulasztotta a hasfájást, a gyerekorvos receptre fel tudja írni).

2015. jan. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tápszerből be kell tartani az adott mennyiséget és az időközöket, mert az anyatejjel ellentétben túl lehet etetni vele a babát. Tényleg lehet, hogy azért sír, mert nem éhes, csak sokszor eszik egy nap és fáj a hasa. Próbáld meg rászoktatni arra, hogy 4 óránként egyen. Meglátod majd, hogy rendbe jön.
2015. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem olyan brutális az a 130 ml,hiszen a Milumil dobozán is ez van feltüntetve. 4 hetes korig javasol 100 ml-t, utána 130-at.

Amúgy szerintem is a hasa fáj.

Nálunk az első 6-7 hét volt nagyon nehéz. Nagyon fájt a hasa, de én semmilyen plusz gyógyszerrel nem próbálkoztam. Bár a Fiam anyatejet kapott főként, és kiegészítésnek tápszert, a saját táplálkozásomra figyeltem nagyon.

A Milumil szerintem nagyon jó, nekünk a Beba nem vált be, attól még rosszabb volt a helyzet.

Fiam is nagyon hasfájós volt, ami segített neki, az az, hogy vagy a vállamra tettem, és ott altattam, én meg persze nem:), de hát ez is az anyasághoz tartozik, vagy ami még segített, hogy felemeltük a kis lábait, és ráztuk neki rendesen. :) Azt nagyon szerette, és mindig abbamaradt a sírás.

2015. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Muszáj többes számban írnod? Szakadj már el tőle egy kicsit!
2015. jan. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!