Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak, nektek nem sok 10...

Anyukak, nektek nem sok 10 hos babatokkal egesz nap?

Figyelt kérdés
Imadom a gyerekemet,de neha mar nagyon sok egesz nap.Nyaron nem gond,kint vagyunk a jatszoteren, a kertben.Reggel 7-30kor kel,egesz nap mx.40 percet alszik, es este fel 11 ig szinte semmit nem jatszik el egyedül.Napi 14 orat nem vagyok kepes szorakoztatni.TEljesen ki vagyok merülve.Ti hogy oldjatok ezt meg?Nincs nagyszülö ,semmi segitseg.
2015. jan. 2. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem. 1-1,5 órát alszik ebéd után közvetlen és ő szerencsére órákra elszórakoztatja magát.

Igaz, én alapból mind a két lányomat úgy "neveltem", hogy anya nem minden percben ér rá arra, hogy őket boldogítsa.

Amikor ébren vannak, akkor végzem el a házimunkát.

A nagyobbik 3,5 már segít is benne, a kicsi meg ott van mellettem.

De előfordul, hogy leülnek a nappali kellős közepére együtt "játszani" és 2 órán át abszolút nem keresnek.

2015. jan. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azt irod kiskoratol kezdve ahhoz szoktattad hogy anya nem er ra mindig.Ez erdekes.Hogyan lehet erre egy gyereket szoktatni?Hiszen minden anyuka azt szeretne ha a gyereke egyedül nyugisan eljatszana csak sajna a gyerek nem ezt csinalja.Nalam ez csak ugy müködne,ha hagynam öt egyedül sirni en meg tök nyugodtan csinalnam a dolgomat.De nekem ez nem megy.Mas szoktatasi modszert nem tudok elkepzelni.Szerintem neked egyszerüen alapbol nyugodt gyerkeid vannak.
2015. jan. 2. 21:17
 3/6 anonim ***** válasza:

próbáld meg estére megteremteni az alváshoz a nyugodt légkört. én ha kell, 1 órát is alatatom a gyereket. most 1,5 éves, de azért az éjjeli 8-12 óra alvása megvan - illetve a nappali 1-2 óra egyszer.

sokszor az a gond, hogy tévé és nyüzsgés mellett próbálja az ember letenni a gyereket.

én mindig este tök sötétben és nagy csendben altatom a gyereket, igaz, cicin, de viszont könnyek nélkül. van, hogy 1 órát ott dekkolok én is, cicim szétázva, de megéri... nem egyformák a gyerekek persze, de szerinem ez fonos momentum. én is biztosan elaludnék egy zajmentes, sötét szobában még akkor is, ha nem vagyok álmos, főleg, ha összebújva a szerettemmel, biztonságban tudhatom magam :)

ezt a hangulatot próbáld megteremteni, és ne várj este 11-ig. kezdjetek 8-kor altatni, ha nem alszik el fél óra múlva, akkor kis szünet (tévézés, könyvnézegetés) de aztán újból neki kell futni. én szerinem megy. és megéri a befektetést, mert szokássá válik a gyereknek a 8-as alvás mondjuk, akkor már érezni fogod, hogy jut idő magadra.


én is sokat vagyok a gyerekkel kettesben. párom korán megy, későn jön, hétvégén érzem rajta, hogy próbál időt lopni magának (imádja a gyereket, jó apa, jó "férj") szóval hétvége is az én "igám"

én ha nagyon kész vagyok a gyerektől, akkor vagy leültetem a kicsit a noti elé (youtube- kerekmese, babyeinsen puppets, bogyóésbabóca,alma és kolompos zenéje... stb. csináltuk ezt 10 hósan is. lehet kritizálni fognak ezért a tanácsomért, de nem érdekel - mert el tudok menni ilyenkor wc-re, hajatmosni, tudok házimunkát csinálni, sőt, beszélgeni is) :)

a másik megoldás, mikor a szobájába bemegyünk, ő játszik, én meg fekszem a közelébe a szivacson, és dicsérgetem a játék közben, milyen ügyes. sokszor "kikapcsolt" állapotban játszom így vele. aztán ha látom, elvan egyedül is, olvasgatok - egészen addig, míg rá nem támad az újságra, és mivel széttépné, ezért vége ennek is :) ezt is tudtam vele "csinálni" mikor 10 hós volt.


annyi segítségem van, hogy "anyós" heti egyszer egy fél napot jön, ha kérem, illetve ha bármikor kérem, és nincs dolga jön (de nem élek vissza a lehetőséggel, 64 éves fiatal "szingli", had legyen saját élete is) :)


szóval igen, mi is az egész napos csavit, játszóterezést szerettük, de ilyen uncsi, rossz időben a tv-zés (netezés) közös játék illetve a bevásárlóközpontokban való mókázás - beültetem a játékokba, amikbe természetesen még mindig nem dobok be százast, enélkül is tetszik neki - illetve az IKEÁBA pl. nagyon jól szórakozott 3 órán keresztül, együtt mászkáltunk - igaz, ez már csak járó gyereknél működik... az ikea pl. nagy játszótér, de a bevásárlóközpontokban (campona, köki) sok az "ingyenes" gyerekjáték.


keresd meg, mi köti le a gyereket. ha a tv-zés, youtoube akkor az... néha-néha szabad. nem ez a tilos. az a tilos, ha valaki csak ezzel szórakoztatja a gyereket.


meg hát kitartás. egyre önállóbb és kreatívabb lesz a gyerek. és hát március-áprilisban már elég jó lesz megint az idő csavargáshoz! :)

2015. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon keveset alszik, elég neki ennyi biztosan? Az én lányom (10,5 hónapos) akkor nyafog értem, ha nem alszik eleget - éjjel kb. 10 órát + nappal 2 órát igényel még. Nekem azóta könnyebb mióta mászik, jön utánam mint egy kiskacsa :) előtte mindenhova cipeltem mert ordított. Én ha fáradt vagyok már szórakoztatni, akkor csak leülök hozzá a földre, neki az is elég ha ott vagyok mellette, te babád nincs úgy el? Lehet nyerni 20-30 percet is akár :)
2015. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket!sajnos itt nalunk nincs ilyen bevasarloközpont jatszohaz ikea stb.ugyhogy az kilöve....meset szokta nezni de sajnos10 percnel tovabb nem nagyon....
2015. jan. 2. 22:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Gondolom benne van a szeparációs szorongásba azért anyás most.Mit tud már?Mászik, kúszik?Ha nem akkor az lehet frusztrálja hogy nem jut el oda ahol akar.

Néha nekem is sok főleg ez a 2 hónap amíg rajta volt a szorongás mert hiába mászott utánam állandóan fel akart jönni, most már utánam se jön sokszor.

Mondjuk az első válaszolóval egyetértek abban hogy én is arra szoktattam hogy nem vagyok ott mindig, de sírni se hagytam de minden nyüszire nem vettem fel.

Segítségem nekem sincs sőt nem sokat alszik éjjel se mert másfél óránként kel a foga miatt.

Ami nekünk bejött: Bogyó és Babóca hallgatása.Befekszünk a nagyágyba bekapcsolom csak de képet kikapcsolom és jó nagyokat sikkangat.

Játszani nem annyira szoktam vele inkább tanítom mi a neve tárgyaknak, egyszerű utasításokra.

e egyetértek néha még így is sok :) De elindulnak és már annyira nem kellünk nekik majd. :)

2015. jan. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!