Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kisfiatok mekkora?...

Egy éves kisfiatok mekkora? Mit eszik, iszik? Mennyit alszik nappal, és éjjel? Minden érdekel. Tudom, hogy minden gyerkőc más, de én kiváncsi vagyok. Nincs a környezetemben hasonló korú gyerkőcös anyuka, akivel tudnék beszélgetni.

Figyelt kérdés
2010. máj. 23. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
15 hónapos a kisfiam. 85 cm és 14 kg. Azt eszi amit mi, mivel még anyatejes, nappal is cicin alszik el, így csak akkor iszik többet ha meleg van. Egyébként megelégszik annyival szinte amit a reggelihez, vacsihoz iszik, és persze ebéd után. Teát és tejet iszik. Illetve vizet. Reggel és este szopizik, és ugye nappal(amit írtam is), és még 1-2x éjszaka is. Nappal 1x alszik, 2-2,5 órát, ez délelőtt 10-11 körül, ha korán ébred, ha nem akkor ugye ebéd után.Este 8 körül alszik el, és 8 körül ébred reggel. Már szalad, 13 hós korától megy. Nagyon érdeklődő, mindent megért és megérteti magát. Nem nagyon beszél még, csak apa, anya, papa, mama. Minden e, meg ö.Nagyon szeret pakolászni,a formakirakót már majdnem tudja, hogy melyik forma hova való, szeret autózni, mesekönyvet nézegetni.De legjobban ott szeret lenni, ahol én is vagyok, konyhába is kipakolja a szekrényt.Nagyon jól elvan egyedül, jól tudja magát szórakoztatni. Elvan 1 órát is akár egy merőkanállal is. Ha kérdezem tőle, hogy hol a szeme stb., még nem mutatja magán csak rajtam. Nagyon-de nagyon huncut. Hírtelen ennyi jutott eszembe, de most mennem is kell, mert álmos.
2010. máj. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

13,5 hónapos a fiam.Kb 81 cm,11 kg.Nappal kb 2 órát alszik (1szer vagy 2szer,de összesen ennyit),éjjel 1szer eszik még tápszert.Mindenfélét eszik már,kivéve a tejet.Régóta megy,mostmár szalad is.Egész nap pakol,autózik,tornyot épít,újságot nézeget sbt.A könyveket imádja,együtt nézzük,mesélünk,ő meg mutogat.Minden testrészét meg tudja mutatni.Sokat hablatyol,mondja,hogy apa,anya,kutya,autó,hinta,cica ilyesmiket.Megmutatja a különböző állatokat,ruhákat a könyvben,ha kérdezem.Nagyon vidám,mosolygós baba.Imád ismerkedni,huncutkodni mindenkivel.Nagyon szeret csúzdázni,hintázni,homokozni.Mi meg imádjuk Őt!:-)

A te kisfiad miket csinál?

2010. máj. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2 hét múlva lesz egy éves. 80 cm és 10 kg. Az evés nem egyszerű dolog nálunk, mert nehezen fogadja el a darabos ételeket, ezért sokszor külön főzök neki és turmixolom is. Anyatejes, napi 3x szopizik és éjjel 1x, ezen kívül csak a vizet hajlandó megenni, semmi tea, gyümölcslé, pedig már sokszor próbálgattam de nem kell neki.Pohárból segítséggel szépen iszik, amúgy csőrös itatópoharat használunk. Alul két metszőfoga már teljesen kibújt, felül a két metsző még csak egy hete törte át az ínyét. Este 9 órától reggel 8-ig alszik, közben 1x kel szopizni. Nappal 12-15 óráig alszik, de van hogy kevesebbet. 10 napja indult el, minden nap egyre ügyesebb, állandóan menni és menni akar, megállás nélkül. Sokat magyaráz babanyelven, de érthetően csak pár szót mond,apa, papa, mama, de, nem, ana ( ez vagyok én ). Imádja a képeskönyveket, már nagyon sok mindent felismer benne, szereti a kisautóit tologatni, a Sütifaló bödönke az egyik kedvence, már nagyon ügyesen rakja a formákat segítség nélkül is. Ha zenét hall egyből táncol, ha tetszik neki valami akkor tapsol, szereti ha mondókázunk és énekelünk neki. A lakásban nagyon sok dolgot felismer, rengeteget mutogat és mindenre azt mondja hogy e,e. Öltöztetésnél ügyesen dugja kezét, lábát. Testrészeit kérésre megmutatja.

És a Te babád?

2010. máj. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a választ. Gratulálok az apróságokhoz. Az én Kisfiam a hétvégén lesz egy éves. Azt eszi amit mi, tízóraira meg uzsira tejpépet, vagy gyümölcsöt. Még nem indult el, pont ma lépett két lépést egyedül. Azóta nem próbálta (ez délelőtt volt). Szereti a könyveket, a forma berakós a kedvence. Szereti ha énekelünk és mondókákat mondunk. Ilyenkor örömmel tapsol. A testrészeket kérésre megmutatja. Szopizik még nappal is és éjjel is többször. Hat foga van, szeret fogat mosni. Mondja: apa, ana, mama, papa, baba, gyee:gyere, ilyenkor hív a kiskezével. Integet pápát és mondja is. Imádjuk nagyon. Ja, méretni majd a héten megyünk, egy hónapja 75cm és 9250g volt. Mégegyszer köszi a válaszokat, nagyon jó volt olvasni.

Jó egészséget mindenkinek és nagyon sok örömet a babákhoz.

2010. máj. 24. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!