Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hét múlva 5 hónapos babának...

1 hét múlva 5 hónapos babának adnátok Laveolac szirupot, ha 3 hónapja csak lázmérővel/szélcsővel kakil?

Figyelt kérdés

Szilva annyira szelesíti szegényt, hogy nem tudok adni neki. Egész éjjel üvölt utána, de kaka akkor sincs. Sem az őszibarack, sem a sütőtök nem hatott a béltartalomra. Nem mondanám, hogy kemény a kaki, olyan pasztás állagú.

Tápszeres (tejfehérje allergia miatt milumil peptit eszik) ezen kívül barack, alma, sütőtök, krumpli, meg a kecskeméti bébiételekből az alma-banán kétszersült, alma-barack teljes kiörlésű rizs és a felsorolt gyümölcsök minden kombinációja be van vezetve, de produktum sajnos semmi után nincs.

A védőnő ajánlotta, meg is vettem, most meg aggódom, hogy adjak-e? Védőnő szerint semmiképp ne lázmérőzzem, mert károsabb, mint ez. Azt mondja, hogy ez a cukor átmegy rajta, nem szívódik fel a bélből.



2015. jan. 6. 17:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Úgy nyilatkoztok, mintha a saját szórakoztatásomra kakiltatnám a gyereket hónapok óta szélcsővel. Én is tudom, hogy nem jó, de 2 orvos és 2 védőnő, illetve egy kórházi kivizsgálás van mögöttünk. A gyerekorvosnak a Biogaian és a Normaflore-on túl még nem volt jobb ötlete, tudja, hogy a gyerek csak így kakál.

A csecsemősök az osztályon adták a szélcsövet, hogy nyugodtan használjuk, erre nem szokik rá, ugyanezt mondta a másik gyerekorvos is.

Sajnos a tejallergiánál spriccelt a széklete, olyan hasmenése volt, ettől bélgyulladást is kapott. Amikor elmúlt a baja, egy idő után elmarat a hasmenés és ezzel együtt a kaki is.

Elhihetitek, hogy engem aggaszt a legjobban, hogy ilyen pici és már ennyi baj van az emésztésével. Irtó hasfájós, a hozzátáplálásnál az maradt fent a rostán, amitől nem fájt a hasa.

Értem, nem adok banánt, rizst, almát. Viszont ha Laevolacot se adjak és ne is kakáltassam meg, akkor mondjatok valami humánusabb megoldást helyette. Elhihetitek, hogy minden megoldásra nyitott vagyok, csak mivel a szakszolgálat javasolta az alkalmazott 2 megoldást is, nem éreztem, hogy felül kéne őket bírálnom.

Még egyszer mondom, ez a gyerekorvosok és védőnők tudtával és helyeslésével zajlott.

Mindenkinek köszönöm a választ, érzem a segítőkészséget, a felháborodottságotok mögött :(

2015. jan. 6. 20:15
 12/18 A kérdező kommentje:
*elmaradt
2015. jan. 6. 20:17
 13/18 anonim ***** válasza:
54%

CSecsemősök szélcsövet ajánlottak: hááááát. Persze, náluk 2-5 napig van az újszülött, addig tényleg nem lesz baja tőle, nekik viszont kevésbé macerás, azaz a dolog könnyebbik végét fogták meg. Gondolom ők nem kísérték végig a csecsemőt több hónapos koráig, nem tudják, ohgy a végbél milyen állapotban van több hónapos turkálás után.


Csúnya párhuzamot mondok, de vedd figyelembe, hogy a csecsemő bőre még sokkal vékonyabb, mint egy felnőtté. Az anális szexet felnőtteknél nagyon ellenzik az orvosok. Mert aranyeret, bőrrepedést okoz. Pedig ott egy relatív puha felületű, lekerekített végű testrész hatol be. Arányaiban pedig egy szélcső pont akkora a csecsemő "átmérőjéhez" képest, mint a felnőtt verziónál a pénisz kontra felnőtt végbél.

Ha felnőtteknél ilyen gondokat okoz a behatolás, gondolhatod milyen károkat tud egy csecsemőnél.


Segítség nélkül milyen gyakran van széklete? Vagy mennyi idő elteltével szélcsövezted/hőmérőzted?

2015. jan. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Segítség soha nincs széklete. 5 napot vártam, de akkor már nagyon rosszul volt.
2015. jan. 7. 10:57
 15/18 anonim ***** válasza:

Másik tápszer!!!!

És talpmasszírozás-nézz utána, hogy a talpon minden belső szervnek van egy pontja. Keresd meg, hol van a gyomor és akár naponta többször 5-10 percet óvatosan nyomkodd, masszírozd neki ott.

[link]

2015. jan. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menjetek tovább kivizsgálásra. Bár nálunk 7 nap is volt, pont mire elindult volna kivizsgálás, produkált.


Ha a jelenlegi orvos nem partner, akkor tovább kell menni. Akár magán gasztroent. orvost is érdemes felkeresni, aki csecsemőkre szakosodott.

2015. jan. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
80%
Kisgyereknél, pláne autodidakta módon talpmasszázst nem javasolnék, könnyű kárt okozni jó szándékkal.
2015. jan. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Végre ma délben kijött a 3 napi adag. Azt hiszem a mandarinlével kevert langyos víz, az idő és a rengeteg gyümölcs és torna segített. Ebéd közben már nagyon próbált nyomni, ekkor felnyomtam a combját a pocakjához és segítettem, amikor láttam, hogy erőlködik. Nagyon vártuk már és nem csak Ő, hanem én is nagyon megkönnyebbültem.

2015. jan. 9. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!