Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, mennyi idő alatt...

Anyukák, mennyi idő alatt tanultátok/értettétek meg, hogy mit jelent a babátok sírása?

Figyelt kérdés
Mennyi idő volt, mire sikerült összehangolódnotok, és tudni, hogyha egy bizonyos módon sír, akkor éppen éhes/álmos/stb. ?

2015. jan. 7. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:

2-3 hónapos korában már elég biztosan ment.


Most 8 hónapos és néha saját maga szórakoztatására elég hülye hangokat ad ki. Morog, "üvölt" (mintha oroszlánt akarna utánozni), vagy épp monotonná teszi a halandzsát, amikor altatja magát. Sok ilyen erősebb hangkiadást mások sírásnak vélnek.


Múltkor a nődokimnál (egyben szülészemnél) voltam vizsgálaton, a baba kint maradt az apjával a váróban. Az ajtók nyitva voltak, így behallatszott a monoton dünnyögése, ahogy altatta magát. A doki meglepetten kifelé nézett, hogy mi baja van, miért sír?

Pár perccel később ki is jött velem megnézni a babát, aki az apja vállán kiterülve aludt addigra.

2015. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos de mindig egyformán sír....én nem tudok különbséget tenni.
2015. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Olyan 3 hónapos korára.. most 5 hónapos, de azért most is van, hogy nem tudom miért sír. Most elkezdett jönni a foga, és nyűgösebb, sokszor nem látok rá más magyarázatot (tuti hogy nem éhes, nem álmos, tiszta a pelus, stb.)

Mindenesetre már tudom, hogy ha fáj valamije, akkor élesen sír, fájdalmasan, sokszor feszíti, tekergeti magát közben, ha álmos akkor inkább nyűglődik és "nyekereg", közben dörzsöli a szemét, stb..

Ahogy sok időt vagy a babáddal, látni fogod majd. Ha pedig nem tudod éppen, akkor végigpróbálsz mindent amíg ki nem derül mi a baj :) (peluscsere, mellre tétel, stb.).

2015. jan. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hát...5hós a fiam, de szerencsére eddig nem nagyon sírt. 5x volt hogy vígasztalhatatlanul sírt, akkor többnyire fáradt, annyira átbillen hogy csak sír és nem tud aludni. de ha csak álmos, éhes eddig csak nyöszörgött...pár hetesen a hasafájt 2x, ott a lábrángatás tette egyértelművé. a fáradt vagyok nyöszörgés mellé szemdörzsölés is van tehát az is egyértelmű. tehát eddig nem nagyon volt alkalmam kitapasztalni. de első nyösszenésére "ugrok" és ha mást nem ránézek az órára hogy mennyi van még az evésig és nem várom meg hogy jobban sírjon.
2015. jan. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én alapvetően kétféle sírást tudtam csak megkülönböztetni: ha éhes volt és az összes többit. A második esetben ugyanúgy hangzott minden bármi baja volt, úgyhogy ilyenkor jöttek a próbálkozások. Fáradtságnál csak nyűgös volt, akkor nem sírt soha.
2015. jan. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=ValdMXD5wQI


Rokon babákon már teszteltem az éhes és büfiznem kell sírást, működött.

Júliustól élesben megy a játék a sajátommal :D

2015. jan. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom megmondani mikor de most 10 hónapos és egyértelmű. De ő sosem szokott sírni csak ha szurit kap inkább csak nyöszörög. De teljesen másképpen ha éhes ha fáj a foga vagy ha tele a pelus vagy éppen álmos. Ma már tutira beazonosítható sztem kb 3 hónapja
2015. jan. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezt a kérdést is én írtam ki, håt így elgondolkozom rajta.. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..
2015. jan. 8. 08:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez baba függő is a fiam nagyon jó jelzõ àlltalàban, egy hónaposan hoztuk haza 2hónapos koràra màr szinte mindig biztosan tudtam mi a baj, gyönyörűen megkülönböztethetőn jelez.
2015. jan. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3 hónapos volt a kisfiam amikor már biztosan tudtam hogy miért sír. Most a kislányomnál szinte az első pillanattól tudtam.
2015. jan. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!