Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvinnéd /vitted Dévény...

Elvinnéd /vitted Dévény tornára az egyébként egészséges gyerekedet? Esetleg megnézetnéd? Mi a véleményed a Dévényesekről?

Figyelt kérdés

Én mindenképpen megnézetem majd,biztos,ami biztos.Nálunk a doki nem nagyon foglalkozik azzal,ha lassú a mozgásfejlődés,azt mondják,hogy lusta.

A magam megnyugtatása miatt is én inkább elviszem.



2015. jan. 12. 15:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
64%
Én sem vittem a babámat Dévényre,pedig kissé kötöttnek látta az ortopéd orvos a csípőjét. Konduktorhoz jártunk hetente egyszer egy héten , kb. másfél hónapig. Sokat hasaltattam.Semmi probkémája nem bolt. 6 hósan ült , kúszott , 7 hósan mászott 8 hósan állt és bútorok mellett lépdesett. 1 éves sem volt és ment. A Dévény egy fájdalmas dolog , nem akartam stressznek kitenni a gyerekemet.
2015. jan. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
14%

Nem.

Hisz akkor a magad megnyugtatására miért "csak" a mozgásfejlődését vizsgáltatod?

2015. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
54%

Nem vesztesz semmit, a legtöbb dévényesnél a vizsgálat ingyenes, és ha korrekt, feleslegesen nem járat. Legalábbis a miénk ilyen.

Kislányomnál már születése után voltak jelek, amik problémára utaltak. Két hónapos korában a kórházi kontrollon javasolta a neonatolóus, és a gyógytornász.

Nemrég született a testvére, ha már úgyis járunk a nagyobbik lányommal, megnézetem a picúrt is.

A dévény egyébként a kötött izomzatú gyerekeknél lehet fájdalmas, kellemetlen, viszont hatásos. A laza, tónustalan babáknál nem fájdalmas, csak a macerálást nem bírják.

2015. jan. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem, nem vinném, ha nincs gond, nem is vittem.
2015. jan. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem csak Dévényeshez vittem,hanem neurológushoz is.Sőt,gasztrora is menni kellett a gyomra miatt :-(

Neurológiai baja nincs,de a doki ajánlotta végül a tornát pár alkalommal.Mi ugyan "megelőztük" egy felméréssel,mert a Dévényeshez volt hamarabb időpont.Egyáltalán nem bánom,kiderült,hogy jó volt a megérzésem,kicsit feszes jobb oldalon a háta.

2015. jan. 14. 10:02
 16/16 anonim ***** válasza:
49%
Elvittem devenyeshez sajat megnyugtatasomra.Bar ne vittem volna.Nehez elhinni egy egeszsegesnek hitt gyermekrol, hogy ennyi baja lenne, amit az orvosok nem vettek eszre es mi szulok sem. Sajnos szerintem vannak devenyesek akik behuzzak az embert, nehez hinni nekik, ha az ember nem latja a problemat. Nektek volt mar negattiv tapasztalatotok?
2015. ápr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!