Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák, ti szoktatok...

Kisbabás anyukák, ti szoktatok a védőnőnek ajándékot adni?

Figyelt kérdés
Egymásnak ellentmondó tanácsokat kaptam. Mikor illik vagy szoktak-e és milyen alkalomból ajándékot adni a védőnőnek?

2015. jan. 14. 11:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem
2015. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam, h szokás, én nem adtam. 3 éves babaklubba járók szülei adtak, amikor ovisok lettek.
2015. jan. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Miért adnék? Mi pluszra számíthatnék az ilyen megvesztegetésből?
2015. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

Akkor vittem neki egy ajándékkosarat, amikor költözés miatt váltottunk. Azért kapta, mert mindig segítőkész volt és soron kívül is fogadott többször.

Az újnak nem terveztem ajándékot venni, majd esetleg amikor 3 éves lesz a gyerekem.

"Csak úgy" nem vennék neki semmit, mert úgy érezném, hogy azt hiszi azért kapja, hogy kivételezzen velünk. De ez lehet, hogy az én hülyeségem.

2015. jan. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem adok. Ha jön fel hozzánk mindig készítek szendvicset, sütit, van üdítő, kb, tea, azzal megkínálom, de általában nem kér semmit.
2015. jan. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem!
2015. jan. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem szokas venni.

En karacsonyra szoktam adni egy doboz csokit, ha eszembejut, csak kedvessegbol. Nem hinnem, hogy megvesztegetes, ezen jot mosolyogtam:)

2015. jan. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem szoktam venni, habár nagyon kedvelem és nagyon segítőkész. De akárhányszor volt nálunk.még egy szem mogyorót se evett vagy egy korty vizet se ivott, pedig mindig kínáltuk. Nemsokára költözünk, akkor valami búcsúajándékot adunk neki és a gyerekorvosnak is.
2015. jan. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
A boltosnéninek vagy a vízdíjbeszedőnek adsz, mert a munkáját végzi? Gondolom nem. A védőnő is csak a munkáját végzi, nem kedvességből szeretetből megy ki hozzád és érdeklődik, hanem munkájából kifolyólag kötelességből.
2015. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi, én sem megvesztegetésre gondoltam. Hanem olyanokat hallottam, hogy ha szülés után hazajövünk a kórházból és a védőnő házhoz jön, akkor szoktak adni neki mondjuk egy desszertet vagy ilyesmit. Meg 1 éves kor után megköszönve a munkáját mert sokat járt házhoz, vagy karácsonyra.

Nemrég költöztünk ide, nem ismerek sokmindenkit, járatlan vagyok, de a baba-mama klubban ilyeneket mondtak nekem, hogy itt ez szokás. Meglepődtem, mert előzőleg ahol laktunk ilyenről szó sem volt, mondjuk város, ez meg falu. Van egy 2 évesem és egy picim, hát sűrűn fog járni hozzánk a védőnő, nem tudom, hogy álljak hozzá ehhez a témához.

2015. jan. 14. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!