Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor állt Babátok négykézlábr...

Mikor állt Babátok négykézlábra? Ha sikerült neki, utána mennyi idő volt mire mászni kezdett?

Figyelt kérdés

Lányom 5 hónapos és pár napja már négykézlábra "áll", meztelenül pedig tegnap este mászott is. Persze ügyetlenül, de látszik rajta, hogy élvezi. Nem túl korai? Nem terheli így meg a gerincét? Félek, nehogy később emiatt vmi baja legyen!

Egy első babás anyuka


2010. febr. 7. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Erre én is kíváncsi lennék. Az én kisfiam 1 hét múlva lesz 5 hónapos, és pár napja már stabilan megtartja magát négykézlábon. Persze, mikor "elindulna" kicsúszik a lába alól a talaj. De jó, h feltetted a kérdést! Az ismerőseim azt mondják, h elég korán van, de amit maguktól csinálnak abban nem szabad őket akadályozni.

Szintén első babás

2010. febr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 7 hónaposan "kutyázott", kis idővel rá mászni kezdett.
2010. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is úgy tudom, hogy amit már maguktól megtesznek, abban nem kell akadályozni őket, mert elég erős hozzá, hogy megtegye. Az én kisfiam egyébként 8 hós. Még nem állt négykézlábra, hason kúszva kotor.
2010. febr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szóval akkor ne gátoljam benne? Én úgy olvastam, hogy csak olyan 7-8 hónaposan kezdik, ezért félek hogy esetleg megterheli a gerincét. Mondjuk nagyon erős Csajszi! :-)

Köszi a válaszokat, de akkor ezek szerint azt még nem tudjátok, mikor jön a mászás??

2010. febr. 7. 12:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia, az én kis manókám 4,5 hónaposan kezdett kutyapózolni, és 5 hónaposan már mászott. A kúszás kimaradt, de az nem baj. A mászás a lényeg. Nagyon ügyesen fejlődik azóta is. Már 6 hónaposan magától ült, és felállt, 6,5 hónaposan egész nap csak oldalazgatott az ágy szélébe, vagy belém kapaszkodva. Most 8 hónaposan és már lépcsőt mászik, illetve magától feláll. Még nem indul el, de áll 5-10 mp-ig, úgyhogy a védőnőm szerint 9 hónaposan már járni fog. Az orvos szerint, amit a baba maga csinál, az nem árt neki. Egyébként én is 9 hónaposan jártam, és nincs gerinc vagy más problémám.


Arra számíthatsz, hogy nem csak a mozgásfejlődése lesz előrehaladott, hanem értelmileg is, tehát a játékban se úgy kezeld, mint a vele egykorúkat, hanem mintha pár hónappal idősebb lenne, ami később csak még látványosabb lesz! :)

2010. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hűha, utolsó! Jó korán csinál(t) mindent a Babád!!! Hát, az biztos, hogy értelmesebbnek látom, mint a korabeli gyerkőcöket, de azt hittem "csak" elfogult vagyok... :-)

Köszönöm a választ!

2010. febr. 7. 18:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdemes figyelni a idegrendszeri fejlődéssel kapcsolatos többi mozgásbeli megnyilatkozásokat is, mint pl:


Mikor kezd el a játékért nyúlni, tudja-e, hogy mire való?;

Emlékszik-e arra, hogy ott van valami, amivel az előző percekben játszottatok?;

Mikor kezd el ténylegesen huncutkodni, azaz tudja, hogy nem szabad,de mosollyal az arcán már megint bepróbálkozik?

Mikor érti a viccet, pl: fogócskázás alatt?


Általában ezek is mind előbb vannak pár hónappal.


Leld örömöd hercegnődben, aki ilyen ügyes!


(Bár sokan azt mondják, hogy a mozgásfejlődése nem irányadó az intelligencia szint megállapításánál, de tény:

-én is 9 hónaposan jártam, és 128-as az IQ-m, nagyon gyorsan tanulok Hál'Istennek

-a keresztfiam is 9 hónaposan járt, és neki is ilyen magas az IQ-ja (8 évesen volt 130)


Szóval lehet most sokan fognak utálni, de lehet valami ebben a dologban, és persze ez nem jelenti azt, hogy a humán-intelligenciája is magas lesz, és megfelelő kitartással is fog rendelkezni, de legalább nem kell seggelni a könyvek felett annyit! )

2010. febr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat, igazán hasznosnak találtam! Lehet, hogy engem is utálni fognak, de sokszor mondtam már a Lányomról, hogy úgy érzem értelmesebb a koránál! Lehet, hogy elfogultság (bár eléggé realista vagyok), de tényleg vannak olyan dolgai, hogy csak ámulok! Nagyon gyakran viselkedik "felnőttesen", nem tudok rá jobb szót! Na majd meglátjuk! :-)
2010. febr. 8. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!