Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6,5 hós kisfiam miért nem...

6,5 hós kisfiam miért nem gyarapszik csak 15-20 dekát havonta?

Figyelt kérdés
Anyatejes, elkezdtük a hozzátáplálást kissebb-nagyobb sikerrel.
2015. jan. 18. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:

egyrészt mert már az anyatej nem fedezi a szükségleteit. msrészt le is kell lassulni gondolj bele, ha 1 éves koráig minden hónapban 1 kilót hízna, 15 kiló lenne 1 éves korára :D

3-4 évesen annyik... :)

2015. jan. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
3800 grammal született, most 7600.
2015. jan. 18. 17:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen, 10 hósan is 7300 g volt (szóval a kisfiad jó súlyú), ekkor elkezdtem naponta 2x adni tejpépet ill. Sinlacot (uzsonnára és vacsorára) és 11 hónaposan már 7700 g lett. előtte adtam a normális zöldség gyümölcs hús kombinációkat. most is kap olyat is, de az uzsi és vacsora inkább pép. és az én lányom nem is eszik nagy mennyiségeket, így kb 2,5 óránként megetetem. szóval kicsit tömöm, de elútte ő sem hízott 15 dkg-ot sem egy hónap alatt, már aggódtam.
2015. jan. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fél éves kor után lelassul a babák hízási üteme, és ez így van jól, ne aggódj :)


Az én lányom az első 3 hónapban 1 kilókat hízott, aztán egyre kevesebbet, fél évesen 7 kiló volt. Most 1,5 éves és 10 kiló, tehát szűk egy év alatt 3 kilót hízott összesen, ez egy hónapra visszaosztva 272 grammot hízott havonta. Mégis teljesen egészséges, virgonc kislány, aki egész nap jön-megy, rohan, pakol.


Ne aggódj, minden okés a kisfiaddal!

2015. jan. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kicsit kusza lett a mondókám, de remélem érted. bocsi
2015. jan. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam.
2015. jan. 24. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!