Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Innen mennyi idő a négykézláb...

Innen mennyi idő a négykézláb állás, illetve a mászás?

Figyelt kérdés

8 hónapos, pár hete kúszik. Egy hete csinál olyat, hogy ha ölben van (a felnőtt behajlított lábbal, tehát lágyéknál be tudja támasztani a lábát), akkor a csípőnkön térdelve mozgatja a fenekét előre-hátra, tkp térdelésben.

Volt egy-két próbálkozás a négykézlábra állásban, de hátra kicsúsznak a lábai.

Tegnap felemeltem a csípőjét és négykézláb állítottam, kicsit billegett, aztán egy erősebb mozdulatnál felborult oldalra.


Mennyi idő lehet, amíg stabilan meg tud állni négykézláb és onnan mennyi, amíg mászni kezd?


2015. jan. 18. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez babánként változik. Az első fiam csak kúszott, nem mászott. 8 hónaposan felállt, 1 évesen szinte napra pontosan elindult egyedül, de nem mászott csak kúszott.

2. fiam 8 hónaposan felállt, felült és elkezdett mászni is, szinte rögtön a felülésből. 9 hónaposan profi mászó lett, most 11 hónapos, olyan mint egy villám. Szóval, szerintem babafüggő, nem egyformán fejlődnek. Lehet egy 1 hét múlva mástik, lehet egy hónap múlva, de lehet nem is fog mászni. Ha esetleg 10 hónapos korára sem mászik, egy TSMT torna javasolt.

2015. jan. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Attól nem félek, hogy le lenne maradva, eddig időn belül hozott mindent, csak kíváncsiság, hogy mikortól kell kergetni körben a lakásban, hogy ne nyaljon konnektort :)
2015. jan. 19. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!