Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kover a gyerekem?

Kover a gyerekem?

Figyelt kérdés

Kislanyom 4 honaposan volt 7,3 kg. Most 6 honapos de meg nem voltunk meresen, szerintem mar joval tobb.

Reggel eszik 240 ml tapszert, tizorait nem igenyli, ebedre szinten ennyi tapszert, uzsonnara alma-banant eszik vagy alma-sutotokot, vacsira szinten ennyi tapszert es meg eszik este 11-12 kozott megint 240 ml tapszert. Ez nagyon sok? Nem nasizik, semmi mast nem szoktam adni neki. Vedono nem mondta, hogy kover lenne de anyosom nem hagy ezzel beken :(


2015. jan. 18. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha a védő no nem mondta akkor semmi baj. Legyen jó étvágya és Legyen egészséges
2015. jan. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha elkezd igazán mozogni, lelassul valamennyire. 6 hónaposan meg végképp nincs kövér baba.
2015. jan. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudjuk? Azt írod, hogy nem voltatok csak 4 hónaposan mérésen és most szerinted már jóval több.( 2 hónap eltelt, akár két kilót is hízhatott.) Ennyiből honnan tudjuk, hogy kövér-e??
2015. jan. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem az. A védőnőnk mióta megszületett mondja, hogy szerinte kövér (3750-el született, tényleg, hájas disznó, mi?) Én tojok a fejére (anyósod kapcsán is ezt javaslom). Követem a who adatai alapján mobilalkalmazáson, hogy mi tartozik a normális kategóriába, plusz figyelem a gyerekem és ez alapján döntök.
2015. jan. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az én fiam 4hósan 7590g volt. ugye a te esetedben az sem mindegy hogy hány centi. a fiam ehhez a súlyhoz 67cm volt, és nem kövér, sem duci baba. kerek pofija, tokája van, de amúgy semmi más duciság. az hogy ennyit eszik elég soknak tűnik, szintén a fiamból kiindulva, ő 5x eszik 180ml. most kezdjük a hozzátáplálást. de ha a kicsi így érzi jól magát, ne változtass...tényleg el kezd kúszni mászni...stb, és lelassul majd a hízása. :)
2015. jan. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A fiam 4 hónaposan 7,9 kg volt. 3,9-el született. 5 hónapos koráig havonta 1 kilót hízott. Nem dagi, baba hurkái vannak, de egyáltalán nem durva picit sem. Most 8 hónapos lesz, 9,6kg és 74 cm. Eddig senki nem mondta hogy dagi lenne, pedig elég őszinte megmondó emberek vesznek körül. Ráadásul 1 hónapja nagyon mozgásba lendült, formás kis kölök. Maximum a pocija van kikerekedve picit. :)
2015. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is elég sok, már a 4 hónapos súlya is, persze nem tudjuk mekkorán született, de amit leírsz, hogy mennyit eszik, az elég soknak tűnik, tényleg éhes ennyire, vagy csak megeszi, amennyit adsz? Figyeld kicsit meg evés közben.
2015. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, megnyugodtam! :) A lanyom is 67 cm volt 4 honaposan. Vedono szerint arányos. Probaltam kevesebb tapszert adni neki, de addig sir, amig nem adom oda a maradekot. Akkor megvarom amig lemozogja. Nagyobbik lanyom meg mindig vezna volt mint en, pedig semmit nem csinalok maskepp a ket gyereknel, de ezt anyosom nem erti meg. Na majd most megmutatom neki a valaszokat, hogy ne nyuzzon feleslegesen.
2015. jan. 18. 21:58
 9/12 A kérdező kommentje:
Kicsi volt nagyon 47 cm es 2800 gramm. Kiirt napon szuletett. Mar a korhazban is sokat evett abbol a cukros vizbol. Bar ott orultek neki, mert ezert nem sargult be.
2015. jan. 18. 22:00
 10/12 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. hát a születési súlyához képest elég sok a 4hós súlya, az én fiam 4250g-mal és 54cm-rel született, 5hósan 8190g volt, tehát épp hogy átlépjük a duplázást fél éves korára. de ez kicsit se érdekeljen, elég hosszú a babád, tehát ne érdekeljen más mit gondol. és ha duci is lenne mit csinálsz? nem tudsz igazábl semmit, mert ahogy írod ha kevesebbet adsz neki sír. a nővérem kezdte gyümölcsöt adni a fiának 3és fél hósan mert sokat evett tápszerból és szerinte duci. és nem adott neki annyi tápszert amennyit kért nehogy hízzon, és csodálkozott hogy alig 3óránként kért kaját. le is hülyéztem párszor :)
2015. jan. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!