Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hízik a gyerekem?

Miért nem hízik a gyerekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányommal van a gond, 17 hónapos és egyszerűen nem hízik semmit sem, nem eszik. 6 hónapos koráig úgy nőt, mint a gomba, nagyon dagi baba volt. Most eljutottunk odáig hogy 17 hónaposan alig 10 kiló. Napokig alig eszik meg valamit, aztán napokig eszik nagyon sokat, de ugye következőleg meg vissza fogyja :( Egyáltalán nem válogatós, én azt vettem észre hogy inkább nincs kedve, ideje, türelme enni. Teljesen kétségbe vagyok esve már, megállt 80 cm-nél és kész..... Ránézek és egy 10 hónapos babának felel meg, ilyenkor meg elkap az ideg, hogy mondom szarul csinálok valamit, vagy mi a gond?! Mindig a kaját csinálom, boltba rohangálok, azt sem tudom mit csináljak neki hogy egyen végre....Van mg így valaki?


2014. dec. 29. 20:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A lányunk 17 hónaposan 80 cm és 9,41 kg volt. Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy ez probléma lenne. Teljesen egészséges és nem is vékony. Egyébként egy átlagos 17 hónapos lány pont 80 cm. A lánykád súlya egy kicsit kevesebb, mint az átlag, de bőven benne van a normál tartományban.
2014. dec. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Orvos mit mond? Kislányom sem egy vastag, konkrétan kisebb volt mint a tied, - 8660 g és 76 cm - aki egyébként nem is sovány. Ti milyen alkatúak vagytok? Én vékony vagyok, apja is gyerekként és fiatal felnőttként vékony volt. Most 4,5 éves és 14,4 kg és 103 cm, nagyon sokat eszik és nem válogat. De egészséges, mindig hízik és ez a fontos, nem az, hogy a másik gyereke 1 évesen 10 kg és 80 cm.
2014. dec. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
első, és most mekkora a lányod?
2014. dec. 29. 20:32
 4/17 A kérdező kommentje:
Én 56 kiló vagyok, 166 cm, apja pedig most jelenleg 90 kiló, de amúgy 75 szokott lenni, 174 cm.
2014. dec. 29. 20:34
 5/17 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Most 28 hónapos, 12 kiló. A magasságát 2 évesen mértem, akkor 89 cm volt.
2014. dec. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Akkor végül is nem sovány/vékony?
2014. dec. 29. 20:36
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sovány, de nincs is rajta háj, még a hasa is lapos, nagyon csinos. Egészséges, energikus és kifejezetten erős.
2014. dec. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

2.vagyok.


Nem sovány. Másfél évesen a minimum súly 9,4 kg, átlag 11,1 kg. Magasságra pedig minimum 75 cm, átlag 81 cm.


Ha sovány mit csinálsz? Nekem is nehéz volt túllépnem azon, hogy kislányom kisebb, de ez van. Próbálj ne rágódni rajta.

2014. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De annyira szar érzés mikor szívvel-lélekkel készítem neki a kajákat, hogy egyen, de nem eszik..... És eszembe jut hogy hány gyereket ismerek, akik éheznek, és az én gyerekemnek meg van mit, mégsem érdekli az evészet.
2014. dec. 29. 21:01
 10/17 anonim ***** válasza:

Én tudom, mit érzel. Én is így vagyok vele. Amíg csak anyatejes volt a kislányom nagyon szépen. Korababa volt, mégis átlagon felüli volt a súlya 5 hónaposan. Akkor jött egy betegség, majd sorban a többi és megállt a hízásban.

Most 15 hónapos, 8150 gramm és 72 centi. Van, hogy eszik szépen napokig, akkor bármit elé rakhatok, aztán jön a krach, és napokig nem eszik semmit. Most pl 1 hete eszik, előtte 9 napig szinte semmit nem evett csak ivott.

Nemevős időszakaiban mindig a kedvencével kínálom, de elfordítja a fejét. Ilyenkor még a csokit sem kéri, máskor meg a tesó kezéből is kiszedi.

2014. dec. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!