Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kover a 10 honapos gyerekem?

Kover a 10 honapos gyerekem?

Figyelt kérdés

Kislanyom 3kg 40dekaval szuletett, most 10 homaposan 11 kg 70 dkg! Nem tudom pontosan milyen hosszu, de akiket lattam vele egykoruakat, toluk valamivel alacsonyabb, eleg hurkas baba, van rendesen combja, pocakja meg mindene :) most kezdett el kuszni, felallni, butorok menten lepegetni, nagyon sokat mozog.

Aggodok, mert sokan mondjak hogy hu de nagy, ha most kis pufi akkor kesobb is az lesz? Nem tudom mit valtoztassak az etrendjen, igy eszik:

Reggel 7kor szoptatom

10kor 100ml tapszer es fel uveg gyumolcs, de van hogy csak par kanal

1 orakor 200ml fozelek

4kor 150 ml fozelek vagy tejpep gyumolccsel de inkabb fozelek mert a tejpepet nem nagyon csipi

7kor kap 1-2 szem kolesgolyot vagy kukit, de csak ha nyugos, amugy semmit

Fel 9kor vacsizik 180 tap plussz szopik.

Napkozben ezen kivul meg 2x szopik, a ket alvashoz, azt nem tudom hogy mennyi.


Ez nagyon sok?


2014. jan. 14. 13:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok. Majd kinövi a dundiságot, ha aktivizálja magát :)
2014. jan. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy sokat eszik, bár nem vékony, az biztos. Kisfiam 15 hónaposan 11kg.
2014. jan. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Gyermekkori elhízásról két éves korig nem beszélünk, hiszen addig barna zsírszövet épül a pufibb gyermekeken is, ez gyakorlatilag abszolút nem utal arra, hogy később elhízott volna.


A te gyermeked a felső percentilisen mozog, de amennyiben a súlya és a hossza közel azonos percentilis mentén halad, kielégítően nő, kiegyensúlyozott, és betegség tüneteit nem mutatja, jelenleg nem lehet rá olyat mondani, hogy elhízott.

2014. jan. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem kicsi, az biztos. A fiam 1 évesen volt 11,5 kg és 79 cm, de ő 3900 grammal született és ugye fiú. Én 10-kor biztos, hogy nem adnék tápszert, felesleges, elég a gyümölcs, de persze nem pár kanál. Uzsonnára nem adnék főzeléket, helyette joghurt, túró vagy gyümölcs.
2014. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát, nekem így látatlanban soknak tűnik, de az semmit nem jelent. Ha az orvos és/vagy a védőnő is így látja, akkor én esetleg elhagynám a tápszert, ha még úgyis szopizik, legfeljebb enne picit több gyümölcsöt, főzeléket.
2014. jan. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Akkor tapszert nem fogok adni neki 10kor.

Szerintem nem tul magas, sot eleg pici, de en is alacsony vagyok, az apja se magas, 50 cm-vel szuletett, kb fel fejjel kisebb mint a korosztalyaban a babak, aggodom hogy ehhez esetleg sok ez a suly.

Johetnenek meg otletek hogy az etrendjen mit valtoztassak, a ti babatok mennyit eszik/hany kg.

2014. jan. 14. 13:40
 7/15 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Ha alacsony, akkor én soknak tartom ezt a súlyt. Persze fogyóztatni nem lehet egy babát, de ésszel etetni igen. Az is lehet, hogy most, hogy többet mozog már, majd lelassul a hízás. Az orvos mit mond?
2014. jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem mond a dokink semmit csak hogy jo nagy...nem mondta hogy etessem maskepp.
2014. jan. 14. 13:49
 9/15 anonim ***** válasza:
Mivel irtad h most kezd maszkalni igy eddig ugye csak felszedte a sulyt jobban most mar annyira be fog neki lassulni h el se hinned. De meg igy ae mondanam kovernek de nem is kicsi. Az en lanyom 2 het mulva lesz egy eves de nem vagyok benne biztos h van 10 kilo.
2014. jan. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az én lányom 11 kiló volt 10 hónaposan (ő magas is volt, 82 cm). Mikor beindult, fogyott fél kilót, most több, mint másfél évesen, tehát 11 hónappal később, 12 kiló és 90 cm, és kifejezetten csinos. :)
2014. jan. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!