Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet a babáknak...

Mikortól lehet a babáknak édességet adni? Amikor már nem baj ha néha kap egy szelet csokit?

Figyelt kérdés
2015. jan. 19. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3%

A fiam 22 hónapos. Mi a mai napig nem adunk Neki konkrétan csokoládét. Babakekszet kapott kisebb korában, aztán Gesztenye Marcit, ami nem túl édes, és most, hogy már ehet tejes dolgokat /végre kinőtte a tejallergiát/, kap Túró Rudit, néha egy-egy tejszeletet, de inkább gyümölcsjoghurtokat és müzliszeletet. De ezeket sem napi szinten. Igazi csokit talán most Mikuláskor evett először és egyelőre utoljára is. És minden édességezés után szigorúan fogmosás.

Mennyi idős a gyermeked?

2015. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kb 1,5 éves korától kezdett kapni túró rudit, először csoki nélkül, dörmit, tejszeletet. Majdnem kétéves volt, mikor kapott csokit, ritkán kap, még mikuláscsomagjából is van. Joghurtot most jobban szereti pl, meg ha sütök.
2015. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Csokit mi sem adunk, 1,5 éves, de a túrórudit már megkóstolta, unokanővére rendszeresen kapja 1 évtől kb.

A sztracsatellás tejpép amúgy 7 hótól van, abban csokidarabok vannak, azt ettük eddig egyedül, de ez alapján csokit ehetne már szerintem 1 éves gyerek is.

2015. jan. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
10 hónapos.Egyébként azért kérdeztem mert anyósom mániája hogy adja neki az édességet mint Kiderült tegnap mikor vette elő a szaloncukrot a gyereknek.Egyből felszólaltam hogy a kicsinek nem kell adni.Mire jött a válasz miért?Mert mondom nem neki való ami szerinte hülyeség.És ki is derült hogy amikor ott van nélkülem akkor adni szokott neki dörmit,szaloncukrot sőt pillecukrot is adott neki de szerencsére nem ízlett neki.
2015. jan. 19. 14:35
 5/12 anonim ***** válasza:

"És minden édességezés után szigorúan fogmosás."


Remélem, nem rögtön, mert a cukor és a savak átmenetileg fellazítják a fogzománcot, így a sikálás gyakorlatilag leszabdalja a zománc egy részét a fogról.

2015. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nem adnék a 10 hónaposomnak.Túró Rudi túróját egyszer megkóstolta mert láttam rokongyereknél kb egy hónapja de ennyi.Majd ha nagyobb lesz kaphat akkor amikor mi is eszünk.
2015. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Mindkét gyerekem kapott csokit kb. 10 hónapos korától, nem kilószámra persze, de nassolhatnak. Ami nekem fontos az az, hogy minőségi csoki legyen. Túró Rudit, tejszeletet is kapnak.

Gondolom, most jön a lepontozás :-D

2015. jan. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%
Anyósod egy nagy hülye! Én komolyan nem tudom, hogy alapból ennyire buták, vagy csak az idő tompít rajtuk...
2015. jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Anyósom alalapból buta.Megy a harc amióta Megszületett kislányom.Szerinte én nem jól etetem a gyereket és már 6 hónapos korában azt mondta hogy nem is kellene már neki tápszert ennie,hanem azt amit mi.
2015. jan. 19. 16:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy éves a fiam, heti 1-2 alkalommal kap túrórudit. Illetve a héten lesz egy éves és a tortájából is kap. Tortát is evett már amúgy.
2015. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!