Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti az összes kinőtt...

Anyukák, ti az összes kinőtt kisruhát odaadjátok testvérnek, rokonnak?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kisfiam és egy 5 hónapos kislányom, tehát jó sok ruhát vettünk már nekik, lassan el sem férünk a kisruháktól.

Amikor otthon, családon belül szóba kerül, hogy milyen sok kinőtt kisruha van már itthon akkor mindig rámszólnak anyuék, hogy nem ám eladod őket, kell majd az öcsédéknek is. (náluk 2-3 éven belül aktuális a baba)

Erre persze nem mondok semmit.

Lehet, hogy irigynek gondoltok, de én nem szeretném az összes ruhát odaadni a tesóméknak. Amiket anyuék vettek a gyerekeimnek egyértelműen megtartom tesóméknak, de több szár ezer forintom van a kisruhákban, úgy tudok csak újakat venni a gyerekeimnek ha a régieket eladom.

Ha gazdagok lennénk, nem lenne ilyen problémám.

Ti ezt hogy látjátok?

Pl most is eladtam pár ruhát amiket már kinőtt a kisfiam, abból a pénzből már meg is vettem a következő méretű ruhákat. Én szeretek előre gondolkodni, most még 98-asokat hord, de örülök hogy már vettem jó pár 104-est is.

Természetesen bőven kapnak majd tesómék ruhákat, az általam vett ruhák kb 60%-át tudom eladni, a többit megkapják, de például az igazán szépeket eladom, mert nekem is abból van pénzem.


2015. jan. 20. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. A sógornőmék sem tartották meg a ruhákat (igazából 3 ruhát adott, de nekik lányuk van, nekünk meg fiunk lett), nem is várta el tőlük senki.
2015. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mi a legtobb ruhat elajandekozzuk raszoruloknak, csaladon belul nincs masik kislany, sot igazabol csak egy kisebb gyerek van, de nekik nem kell hasznalt ruha.


Ha te el akarod adni a ruhakat, akkor add el nyugodtan, nem kell engedelyt kerned mastol.

2015. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, hogy elvileg nem kell engedélyt kérnem senkitől, de elég nagy nyomást érzek ilyenkor magamon... Pedig tudom, hogy nem csinálok elvileg semmi rosszat.
2015. jan. 20. 13:50
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia. Igazad van. Parat tegyel felre nekik, de nyugodtan add el ha neked kell ujruhat venni. Ezt meg kell erteniuk. Valamint anykak mindig jobban aggodnak a kisfiacskaikert es csaladukert. Bocs, de epp most vesztem ossze anyummal. Tobb batyam van es mindig ugy aggodik ertuk. Biztos nekem is ezt mondana vagy mondja majd ha nekem elobb lesz, mint valamelyiknek. Nem tartom ferrnek. Az ocsedek is oldjak meg ahogy te is. Esetleg rakd felre, amit anyudtol kaptal es annyi.


Bocsanar kicsit bearnyekolja a valaszomat anyam fiu imadata. :( Bocsi.

2015. jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én megtartok mindent a testvérem leendő gyerekeinek. Mi nem kaptunk semmit, mert a férjem nővére semmit nem tartott meg. Ráadásul ő nem is eladta, hanem elosztogatta a barátnőinek, úgy hogy a ruhák nagy részét nem ők vették, hanem a család. Tudom, hogy nekünk is mekkora segítség lett volna, ha nem kellett volna mindent megvenni (és ez nem csak a ruhákra vonatkozik). Amúgy is fillérekért lehet eladni a használt ruhákat, amik valójában jóval többet érnek.
2015. jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy a "bizonytalan jövő időre" nem alapozok senkivel kapcsolatban. A "majd ha..." számomra nem jelent semmit. Mi van, ha nem jön a baba 2-3 éven belül? Akkor öt-hét-tíz év teljes ruhatárát őrizgeted mind a két nemű gyerekről, nehogy az öcsédnek venni kelljen?

A legszebbeket, emlékezetes kis ruhákat eltettem (első body, dédi kötötte takaró), de én bizony mindent eladok. Úgy tűnik, a bátyám és a sógorom valahogy nem akar megszaporodni (még komoly kapcsolatuk sincs, nem hogy tervezett gyerek), az öcsém 23 éves, múlt év ősszel kezdett dolgozni, neki sincs tartós kapcsolata, ahová jönne a gyerek. Nálunk a két fiúról gyűlik a ruha és ahogy növi ki a kicsi, már adom is el. Beforgatom új ruhatárba, ajándékba, játékokba. Évekig nem tárolgatom, nincs is hol.

Nem vagyok irigy, mert ha odakerül a sor, nagyon szívesen segítek azzal, hogy veszek új/újszerű ruhákat, felkutatni az olcsó babaholmikat, ajándékozni nagyobb dolgot, de évekig zsákokat, ládákat kerülgetni nem szeretnék. A nagyobbról így is kb. 104-es méretig el van rakva minden, bőven elég azt tárolni.

A te általad vásárolt ruhákkal azt csinálsz, amit akarsz, de én biztos nem hagynám, hogy ebbe bárki beleszóljon!

2015. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom eladni a ruhákat. Nem vagyok hajlandó 100-200ft-ért túladni rajtuk. Kb. csak ennyiért vennék meg. Akkor már inkább elrakom a húgomnak. Pedig náluk még nagyon nem aktuális a téma.
2015. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte én is úgy gondoltam, hogy eladom a szebb ruhákat. Aztán amikor a gyönyörű szép, 1x hordott ruhákért potom pénzt kaptam, meggondoltam magam. Mivel a családban nem várható baba, így elajándékoztam minden kisruhát egy baráti házaspárnak.

Lehet, hogy hülyének néztek, de inkább nekik ingyen, mint 100 Ft-ért idegennek.

2015. jan. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mivel mi nem állunk olyan jól anyagilag,így én eladogatom a dolgokat.Bár nem veszik nagyon,de amik drágábbak,azokat sikerült eladni,hordozókendő,játszószék meg nem használt csizma. De persze azokat adom el én is csak,amiket apuék vesznek,amit anyutól húgom után öröklök,azokat nem adom el,mert ő adja tovább barátnőjének majd,akinek most született a legkisebb lánya.

Ha barátnőméknek valami ruházatból kevés van,akkor nekik adom tovább,de ők is kapnak mindig ismerősöktől,mert neki több barátnője van.

Ha nem lenne örökölt ruha,akkor én is beforgatnám,hogy eladom a régit és nagyobbat veszek.Nem kötelességed szerintem a tesód majdani gyerekét ruházni,mikor még ki tudja lesz-e egyáltalán,meg hogy mikor...Ennyi erővel én is használjam a kis 54 nm-es lakást ruhatárolónak,mert majd lesz gyereke a 6,5 éves húgomnak is valamikor...

2015. jan. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is az a bajom, ami a 7esnek, h 100-200 Ft-ot adnának értük max, annyiért sajnálnám odaadni.

Megtartom öcséméknek...Állítólag 2-3 év múlva lesz gyerek. Nem igazán bízok ebben, de majd meglátjuk.

Meg tudom mekkora nagy segítség, ha kap vki ruhákat, mert újonnan iszonyú drágák!

2015. jan. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!