Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen nehezen megy...

Másnak is ilyen nehezen megy az elválasztás és az új napirend kialakítása?

Figyelt kérdés

Olyan klassz napirendet alakítottunk ki a fiammal, ami már 10 hónapja működik. Most, hogy már 10 hónapos a gyerekorvosom szerint lassan kevés lesz neki az, hogy 4 szer szopizik és egyszer eszik babakaját. (84 cm és 11,5 kg).

Most próbáljuk elhagyni a délelőtti szopit és este fürdés előtt eszik egy kis tejbepépet (ettől megint csak irtózom egy kicsit, mivel olyan érzésem van, mintha tápszerezném) fürdés és utána szopi. Ez jó így? Még mit ajánlanátok?


2010. febr. 7. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:

én se használok tejpépet.

Banánt , v. fözit ill. gyümölcsöt kap.

2010. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem is kevés már neki az anyatej és az 1 kaja.

Nálunk úgy volt, hogy 6 hónaptól 9 hónapig anyatej és 1 kaja, 10 hónaposan be tudtam vezetni még 1 étkezést, majd 12 hónaposan a 3.-at. Ugyan az én babám 10 hónapos korától már nem szopik, hanem tápszert kap, de soha nem evett tejpépet, nekem az egyszerűen nem szimpatikus kaja.

Gyümölcsöt, főzeléket, joghurtot kap.

Szerintem lassan vezess be még egy étkezést, majd pár hétre rá még egyet. Ha nem akarsz, de adj neki tejpépet, az nem egy kötelező kaja, mint mondjuk a gyümölcs.

Nálunk így voltak az étkezések 10 hónaposan:

7-kor tápi, 11-kor főzi, 14-kor tápi, 17-kor gyümi, 20-kor tápi. 1 évesen váltottuk le a 14 órás tápit rendes kajára.

Remélem tudtam neked segíteni.

2010. febr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!