Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácstalan vagyok, hagyjam esni?

Tanácstalan vagyok, hagyjam esni?

Figyelt kérdés

Kisfiam egy hét múlva lesz 8 hónapos, pár napja feláll bútorokba kapaszkodva. De lejönni még nem igazán sikerül neki, de van, hogy csak szimplán elveszti még az egyensúlyát. Én mindig a közelben vagyok, mert nagyot koppan a buksija az eséseknél, hiába van szőnyeg rakva a parkettára.

Viszont azt mondták többen is, hogy ezzel csak ártok, mert meg kell tanulnia esnie is, meg pl sokan így tanulnak meg ülni, hogy seggre potty :) De akkor most ha naponta 20szor elesik akkor 20szor hagyjam hogy koppanjon a kis feje? Biztos jót tesz ez a kis fejének/agyának?

Teljesen összezavarodtam, tapasztaltabbak, mit mondotok?



2015. jan. 21. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Én hagytam. Mert csak úgy tanulja meg h kapaszkodjon vagy seggre üljön. 1 hét se volt és megtanulta sőt azt is hogyha esne forduljon közbe hasra és nem üti meg magát.
2015. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki azt csinálja amit én is csináltam. Ha eltudtam kapni elkaptam, ha nem akkor pedig borulás lett belőle. Volt hogy én is azon szörnyülködtem, hogy csoda hogy túlélik a babakort, ennyi eséssel, kisfiam is mindig beütötte a fejét de most 2 éves és szerintem teljesen normális. :)

Amúgy meg igen, meg kell tanulniuk esni is, de ez nem azt jelenti hogy nem kaphatjuk el néha őket. CSak szerintem ne állj mindig görcsösen mellette.

2015. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt ne engedd, hogy az ágyról vazy magasabb helyről leessen, mert komolyan meg is ütheti magát. De a földön álldogálás és bútorba kapaszkodás közben óhatatlanul elveszti az egyensúlyát, és ez így természetes. Olyankor engedd esni! Csak így fogja megszokni az egyensúlyozást. Arra ügyelj, hogy éles bútorsarkokba lehetőleg ne üsse be a fejét. De egyébként ez is egy komoly tanulási folyamat.
2015. jan. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szóról szóra egyet értek a 3-as válaszolóval.
2015. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nagyon gyorsan tanítgatni kell arra, hogy hogyan kell lemászni, nem fejjel, hanem megfordulva lábbal.


én soha soha nem hagynám leesni!!!

2015. jan. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*nem arról írtam, amikor llásból popsira esik, hanem akár az ágyról, kanapéról, bárhonnan
2015. jan. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szeritnem hülyeség hagyni hogy leessen miért is lenne jó neki???? Attól nem tanulja meg hogy kell lejönni max jól beveri a fejét....

Ilyenkor jobban kell figyelni, én úgy csináltam, hogy mikor láttam, hogy le akar menni, persze fejjel előre, mármint nem jól, akkor korrigáltam a kezemmel a mozdulatait. Tehát úgy mozgattam, hogy lába legyen lent, feje fent. Nem tudom érthető-e, de tulajdonképpen, így bemutattam neki saját magán mi a helyes mozgás. Persze ez nem egyik napról a másira lesz elsajátítva, több hét kell neki, de menni fog. Nem fogja attól megtanulni ha hagyod leesni, sőt csak jól összetöri magát.

2015. jan. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ó bocsi félreértettelek, az volt előttem mint esés, hogy a bútorról esik le..... onnan ne engedd.

Ha séta lépegetés közben akkor azért figyeld ne üsse be magát nagyon, de nem baj ha seggre ül.

2015. jan. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem leesésről volt szó. Most nem rég ranult felállni. Az állásból eldőlésről volt szó.
2015. jan. 25. 09:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi hagytuk. Amíg nem hagytuk, addig esett, dőlt, látszott rajta, hogy élvezi. Amint nem játszottunk védőhálót, meg tudta tanulni, hogyan kell okosan leülni. Ágyról, butorrol mi sem hagytuk leesni, de állásból igen. De azok az esések semmik ahhoz képest, hogy mekkorákat esett, miután megtanult járni, és elől hagyta a játékait, amiken persze el-elcsúszott.
2015. jan. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!