Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet az oka, ha a baba...

Mi lehet az oka, ha a baba nem gagyog?

Figyelt kérdés
Majdnem 6 hónapos a babám, de nem gagyog még semmit, kicsit aggódom. A hallása rendben van.
2015. jan. 21. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Honnan tudod, hogy rendben van a hallása? lehet hallás-, látásprobléma, beszédszervek hiányos működése, ingerszegény környezet...stb...Ezer dolog lehet. Különben hat hónaposan nem baj ha nem gagyog. Ezek még inkább csak kisebb nagyobb hangadások amik ilyenkor vannak.
2015. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Mit értesz gagyogás alatt?

Egyáltalán semmilyen hangot nem ad?

Nem brümmög, nem sikongat?

És "dumálgatott" korábban?

Mert ha igen, és most csöndes, az lehet azért is, mert most valamilyen mozgásbéli változás jön.

2015. jan. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
semmilyen hangot nem ad?
2015. jan. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kisfiam soha nem gagyogott, kb 6 hós kora körül kezdett el kiabálás félét csinálni, sikongatni, nagyon ritkán kijött ez: óóóóó, a szájából. Én nem aggódtam rajta.

3 hónapos a kislányom, ő egyfolytában beszél, kiabál, nevetgél még akkor is ha egyedül van a szobájában.

Két különböző gyerek, nincs ezzel baj.

Ja és kisfiam a korához megfelelően beszél, lassan 2 éves és jó pár szót kimond már rendesen, meg halandzsa nyelven beszélget.

2015. jan. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem mintha egyébként érdekelne a pontozás, de most azért kíváncsi lennék, hogy a teljesen ártalmatlan válaszommal mi volt a problémája valakinek... Édes Istenem... :/
2015. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kb egy hónapja mondott párszor olyat, hogy bübü és dudu, de azóta már nem mond semmit, pedig a mozgása sem fejlődött az utóbbi hónapban. Lehetnek ilyen szünetek?
2015. jan. 21. 15:18
 7/13 anonim ***** válasza:
A pontozásra én is kíváncsi lennék. Korrekt választ adtam, egyébként logopédus vagyok. (1. válaszoló)
2015. jan. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nincs semmi, csak ilyen csöndes baba, de lehet ok is a háttérben. Az én fiam 5 és 6 hónapos kora között némult meg egy hónapra teljesen. Előtte és utána rendben volt.

Sajnos nálunk oka volt ennek, mert azóta kiderült (most 4 éves), hogy enyhén autista.

Neurológus megnézheti, ha aggódsz. Máshol még úgysem foglalkoznak sajnos ilyen picikkel.

2015. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Pici baba korban volt más eltérés is a gyermekednél?
2015. jan. 21. 18:25
 10/13 anonim ***** válasza:
Én babám is volt hogy csendes volt, aztán ugrott.Most 10 hónapos és mondja hogy nyanya, mamma.De kb hónapig csak sikkangatott és he, he heeee ment.Ha egyéb hangokat ad ki nem aggódnék.
2015. jan. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!