Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek? 3. baba?

Mi a véleményetek? 3. baba?

Figyelt kérdés

A minap került szóba a férjemmel. A Nagy 3, a Kicsi 1,5 éves, mérsékelt nagyszülői háttérrel (egyszer ölik a nagymamák egymást, hogy ki vigye el a gyerekeket, máskor meg hetekig nem érdekli Őket a kérdés). Anyagilag beleférnénk, nincs hitelünk, a férjemnek jó a fizuja, nekem is jó volt, mielőtt eljöttem gyedre.

Jó a házasságunk is, a férjem imádja a gyerekeket, rengeteget segít itthon, tényleg kiveszi a részét a gyereknevelésben, házimunkában, mindenben. Viszont ha Rajta múlna, Ő beérné a 4 fős családdal is. Azt mondta, hogy a Kicsi után menjek vissza dolgozni 1-2 évet, aztán majd látjuk. Ebben igaza is van, hogy meg kellene nagyon tapasztalni, hogy a munkahellyel hogy tudjuk majd összelogisztikázni a gyerekeket és ezután dönteni. Csak azt érzem, hogy Ő két év múlva sem szeretné, én meg igen, mindig az volt az álmom, hogy három gyerekem legyen. Hiába vannak ész érvei, hogy de jó már aludni éjszaka, egyedül esznek, stb., én akkor is szeretném, nem divatból és egyebekből kifolyólag, hanem őszintén. De nyilván nem bármi áron, a gyerekhez 2 ember kell, ha elzárkózik, akkor rendben, elfogadom, csak nem szeretném, hogy ez elrontsa a házasságunkat, se oda, se vissza. Mármint, hogy ha belevágunk, akkor Ő nehezteljen rám, ha nem, akkor meg én Rá.

Köszönettel veszek minden ötletet, tapasztalatot, véleményt!


2015. jan. 21. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolj arra is, hogy a gyerekeket fel is kell nevelni. A kiadások majd ezután lesznek egyre többek. Ha te nem dolgozol, és a férjed netán munkanélküli lesz, akkor miből nevelitek fel őket? Hiába jó a férjed fizuja, ma bármikor lehet bárkiből munkanélküli. Vagy lehet esetleg tartós beteg, vagy meghal egy balesetben.

Ezek valószínűsége igen kicsi, de nem kizárt.

2015. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki időt! Visszamész dolgozni, és majd meglátjátok. Nem kell rögtön lemondani róla, csak egyenlőre pihentessétek a témát.
2015. jan. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz:) Tudom, hogy bármi lehet sajnos, meghalhat a férjem, lerokkanhat, stb., de akkor egy gyereket se kellett volna vállani, ha ebből indulnánk ki. A munkanélküliségtől nem félek, mindkettőnknek nagyon keresett szakmája van, lehet, hogy költözködni kellene, de állást szerintem találnánk. Sőt, még azt is meg merem kockáztatni, hogy bármelyikőnk egy fizuból is felnevelne 3 gyereket is. Engem az Ő érzelmi része aggaszt, hogy jelenleg eléggé elutasító, én meg ugye nem akarom ráerőltetni. Csak oké, hogy hagyok Neki időt, de ha Ő 2 év múlva sem szeretne, én meg igen, akkor mi van, mi lesz? Kinek a vágya eljesül majd?
2015. jan. 21. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!