Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha csak 56-os méretű...

Baj ha csak 56-os méretű újszülött ruhákat veszek?

Figyelt kérdés

Én úgy gondoltam,hogy 56-os méretű ruhákkal kezdek. Inkább legyen kicsit nagyobb,mint h feszüljön rajta és épp h jó legyen neki még vagy 1,5 hétig.


De most kaptam egy ilyen beszólást,hogy kisebb ruha is kell 52-es méretű,mert az való a csecsemőkre.


Most akkor hányas méretű ruhákat vegyek,és mennyit? Eddig van 10 db 56-os rövid ujjú body.


2015. jan. 22. 09:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem gond, néhány hét alatt nem csak hogy nagy lesz, de szűk is. Teljesen felesleges ezt az elején túlragozni. Az 52-es ruhák max, egy hétig jók, akkor nem teljesen mindegy, hogy fel van-e hajtva az ujja vagy sem? A gyereket nem érdekli, és személy szerint engem szülőként sem érdekelt. Volt ruhája és kész.
2015. jan. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Hát, szerintem azért baj, ha csak 56-os ruhákat veszel, mert lehet, hogy kicsi lesz rá. Érdemes egy-két 62-es rugit venni, mert ha nagy súllyal születik, akkor az 56-os rugi lehet hogy már születéskor kicsi lesz. (mint pl. nővérem 4,5 kilós babájánál) Nem koraszülött babáknál szerintem fölösleges 56-osnál kisebb ruha. Valószínűleg az 56-os is csak néhány hétig lesz jó rá.
2015. jan. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52-es méret nincs. 50-től felfelé 6-osával ugrik a méretezés. Totál felesleges annyi 56-ost beszerezni, nálunk a nagy 55 centivel született és kb. 1 hónapig voltak rá jók az 56-os ruhák, a kicsi 57 centivel és szinte egyből 62-es ruhákat adtunk rá.
2015. jan. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
9%

a nagyobb ruha nem jó, mert mivel lazán van rajta, nem simul a testre, ez olyan mint amikor mondjuk egy bő pólóban, meg pulcsiban mész ki a hidegre, nagy különbség, ha mondjuk passzos trikó is van rajtad, nagyon jól tartja a testhőt, ami rásimul a bőrre.

a másik, hogy ha bő, akkor gyűrődik is rajta, amitől nem lesz komfortérzete, és lehet a bababőrnek nem tesz jót, az a pelenkagumi nyomat is sajnálatos

2015. jan. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%
kisebbet biztos nem vennék, viszont nagyobb ruhából beszereznék néhányat a helyedben
2015. jan. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Van 52-es, koraszülött, újszülött babákra, de iszonyat kicsik. Teljesen felesleges olyat venni. Egyetértek azzal, aki azt javasolja, hogy 56-os is bőven elég, vegyél nagyobbat! :) Vaterán nagy csomagban, szinte érintetlen ruhákat lehet venni olcsón, pont azért, mert szinte rá sem adod és már kinőtte!
2015. jan. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Igen,többnyire olyan ruhákat veszek,amik 0-3 hó-ig jók.

Meg ennél csak nagyobbacskákat szeretnénk venni. Ha mr tudjuk hogy kb mekkora lesz,au utolsó uh-n azt hiszem mondanak egy körülbelüli méretet. Legalábbis igy mesélték,akkor még tudunk venni nagyobbakat is

2015. jan. 22. 09:41
 8/20 anonim ***** válasza:
74%

Én vennék pár db 62-est mert ki tudja mekkora babád lesz!? Áprilisban született a fiam, az 56-os méretbe bele sem fért :-D

Viszont az 56-nál kisebből nem vennék.

2015. jan. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Komolyan egyesek sportot űznek a lepontozásból!? Mi a válaszban a nem hasznos? Hogy nem fért bele a fiam az 56-os ruhába?
2015. jan. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Barátnőm sem vett kisebbet, de hamarabb szült picit, kisebb volt a baba is. Amíg a kórházban voltak a férje és a családja elszaladt vásárolt néhány bodyt meg rugit...simán megoldották, mire hazaértek.

Amúgy én is 56ossal kezdtem, semmi probléma nem volt.

2015. jan. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!