Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így mennyi esély van arra,...

Így mennyi esély van arra, hogy a barátom kapja a pici felügyeleti jogát?

Figyelt kérdés

Én 19 éves vagyok, a barátom 22.

A kislányunk 8 hónapos. A napokban váltunk külön, viszont közölte, hogy a kislányunkért küzdeni fog, nem hagyja, hogy olyan emberek között nőjön fel, mint a családom, vagy az új barátom (az a mániája, hogy egy férfi miatt hagytam el).

A helyzet az, hogy Ő még egyetemista, de mellette dolgozik, nemrég örökölt egy lakást.

Nekem viszont semmim nincs "önerőből", viszont a családom tehetős, szóval az anyagi dolgok sosem jelentettek problémát. De én sosem dolgoztam, semmilyen bevételem nincsen.


A szüleim és mindenki más azt mondja, hogy semmi esélye, de én félek.


2015. jan. 22. 21:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Semmi esélye. Csak az anyagiak miatt nem veszik el. Főleg ilyen pici korban. Ha drogoznál vagy hajléktalan lennél az más tészta, de erről szó sincs.

Ne aggódj! :)

2015. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ma egy gyereket Magyarországon csak akkor ítélnek az apának, ha az anya iszik, drogozik vagy bármi egyéb káros szenvedélye van vagy ha tudják igazolni, hogy elhagyta a gyermekét. Bármilyen más esetben nagyon csekély esély van rá. Még ha az anyának nincs jövedelme, de fedél van a feje felett, a gyerek nála marad.
2015. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem fogja megkapni ő akkor,mert az anya az elsődleges szülő,ha nem dolgozik,de a szülei támogatni tudják,akkor is.(Értsd:99%-ban a gazdagabb fél kapja a gyereket,ahol nagyobb az anyagi biztonság,ahol több segítség van,de mindenekelőtt az anyát részesítik minden bíróságon előnyben,ha csak nem bántalmazza a gyereket.) De tény,hogy a bíróságon nem vet rád szép fényt,hogy a 8 hós gyerekeddel már új pasid van úgy,hogy a napokban váltatok külön,ergo te már előtte beszervezted magadnak az új pasit,tehát a gyerek apjának mégiscsak igaza van,mert másik férfi miatt dobtad ki őt.
2015. jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

És akkor hogy van a láthatás, ha én külföldre költözöm a kislányommal?

Mert gondolom egy Sydney-Budapest útvonalat nem akarna végigutazni 2 hetente senki.

2015. jan. 22. 21:56
 5/26 A kérdező kommentje:
Az szerintem semmilyen bírót nem fog érdekelni, hogy éppen ki mellett vagyok boldog. Ez bonyolult.
2015. jan. 22. 21:58
 6/26 anonim ***** válasza:
A külföldi úttal vigyázz! Azt nem ajánlom bírósági jóváhagyás nélkül...
2015. jan. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Sok anyuka nem dolgozik 8 hónapos baba mellett. Legyen bejelentett lakcímetek. Nem kapsz gyedet?
2015. jan. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Sosem dolgoztam, GYES-t kapok és csp.-t.
2015. jan. 22. 22:14
 9/26 anonim ***** válasza:
Semmi esélye a felügyeleti jogra, viszont a kiköltözéssel már problémák lehetnek. Azt körbe kell járni alaposan! Az meg, hogy van-e valakid, hogy ki az és mióta...ahhoz senkinek semmi köze!
2015. jan. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Külföldre költözéshez kell az apa írásos beleegyezése vagy a gyámhivatalban kell kérni a külföldi tartózkodási hely kijelölését. Kismillió papírt kell beszerezned majd. Ha engedély nélkül mész el, az apa a Hágai nemzetközi gyermekelviteli egyezmény alapján pert indíthat, Téged gyermekestől hazatoloncolnak, majd az apa jó eséllyel a gyermek felügyeleti jogát is megkapja. Ezek a száraz tények. Ügyvéd nélkül egy lépést se tegyél.
2015. jan. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!