Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így mennyi esély van arra,...

Így mennyi esély van arra, hogy a barátom kapja a pici felügyeleti jogát?

Figyelt kérdés

Én 19 éves vagyok, a barátom 22.

A kislányunk 8 hónapos. A napokban váltunk külön, viszont közölte, hogy a kislányunkért küzdeni fog, nem hagyja, hogy olyan emberek között nőjön fel, mint a családom, vagy az új barátom (az a mániája, hogy egy férfi miatt hagytam el).

A helyzet az, hogy Ő még egyetemista, de mellette dolgozik, nemrég örökölt egy lakást.

Nekem viszont semmim nincs "önerőből", viszont a családom tehetős, szóval az anyagi dolgok sosem jelentettek problémát. De én sosem dolgoztam, semmilyen bevételem nincsen.


A szüleim és mindenki más azt mondja, hogy semmi esélye, de én félek.


2015. jan. 22. 21:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Kiegészítésként még annyit, láthatásra neked kell majd hozni a babát.
2015. jan. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
babát neked ítélhetik. kiköltözni biztos nem engedik, akkor te mehetsz, de baba marad. gondolom legalábbis, hogy apa nem fog beleegyezni. ha mégis, akkor viszont neked kell biztosítanod a láthatást, tehát hozni.
2015. jan. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy nem vagytok házasok? Akkor a volt barátodé a baba, mármint tett apai elismerő nyilatkozatot? Ha nem, akkor ő a baba szempontjából senki, nem is merül fel, hogy neki ítélhetnék. Szabadon költözhetsz a babával ebben az esetben.

Amennyiben van elismerő nyilatkozat, akkor sem valószínű, hogy neki ítélhetik,

DE a költözéssel óvatosan, mert, ha eddig közös volt a felügyeleti jog, akkor a másik szülő beleegyezése kell hozzá. Pl. az útlevél készítéshez is. Ha te jogellenesen külföldre viszed, az apa eljárást indít, a gyereket a hágai egyezmény alapján hazahozzák, akkor már nehéz dolgod lesz visszaszerezni! Azért, mert szétmentetek a volt barátod apa marad, hagyd, hogy az lehessen!

2015. jan. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Külföldre nem viheted csak úgy.


Én a helyedben sehogy sem vinném mondjuk, nem tudom, hogy a mostani barátoddal akartatok-e menni, de nem biztos, hogy elmennék vele egy 8 hónapja tartó kapcsolatban (vagy még annyi ideje sem vagytok együtt).


Attól, hogy szét mentetek, még az apja marad az exed a kicsinek, és szerintem jár neki annyi, hogy apja maradhasson és láthassa.

2015. jan. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Nem fogok azért Magyarországon maradni, hogy Ő láthassa a kislányomat.

A kicsinek is jobb lesz nélküle.

Ez a kapcsolat nem 8 hónapja tart, bonyolult kicsit a helyzetünk.

2015. jan. 23. 15:33
 16/26 anonim ***** válasza:
2015. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Ez a kapcsolat nem 8 hónapja tart, bonyolult kicsit a helyzetünk."

Azt senki sem gondolta, hogy 8 hónapja tart a kapcsolat, ha a belőle született gyermek maga 8 hónapos.

2015. jan. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"Nem fogok azért Magyarországon maradni, hogy Ő láthassa a kislányomat."


pedig a törvény egyértelmű. ha valamelyik szülő nem egyezik bele, akkor nem az anya felé dől a mérleg hanem afelé, hogy a magyar gyerek abban az országban maradjon ahol született.

ha apa beleegyezése nélkül kiviszed külföldre, akkor a gyereket visszahozzák és esélyed sem lesz visszaszerezni

2015. jan. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

"az a mániája, hogy egy férfi miatt hagytam el"


Tehát akkor egy férfi miatt hagytad el és nem csak az ő mániája.

2015. jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Ahogy a 12-es válaszoló írta, ha kiköltöztök akkor neked kell hazahozni a gyermeket láthatásra. Csak bosszúból ne vidd el, mert nem lesz olcsó mulatság hazarohangálni vele.
2015. jan. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!