Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így mennyi esély van arra,...

Így mennyi esély van arra, hogy a barátom kapja a pici felügyeleti jogát?

Figyelt kérdés

Én 19 éves vagyok, a barátom 22.

A kislányunk 8 hónapos. A napokban váltunk külön, viszont közölte, hogy a kislányunkért küzdeni fog, nem hagyja, hogy olyan emberek között nőjön fel, mint a családom, vagy az új barátom (az a mániája, hogy egy férfi miatt hagytam el).

A helyzet az, hogy Ő még egyetemista, de mellette dolgozik, nemrég örökölt egy lakást.

Nekem viszont semmim nincs "önerőből", viszont a családom tehetős, szóval az anyagi dolgok sosem jelentettek problémát. De én sosem dolgoztam, semmilyen bevételem nincsen.


A szüleim és mindenki más azt mondja, hogy semmi esélye, de én félek.


2015. jan. 22. 21:48
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Mert majd valószínű, hogy 2 hetente egy ilyen útnak kiteszek egy 1 évesnél fiatalabb babát...

Nem bosszúból megyünk.

2015. jan. 23. 20:58
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Én írtam a 10-11-es választ. Személyes tapasztalatom van külföldre költözésben. Nekem ugyan apuka nem írta alá, de ezt pótolta a gyámhivatal. Leírom neked évente hány alkalommal kell a fiamat Magyarországra vinnem. Az őszi szünet teljes időtartama jár az apának, ekkor nekem kell vinnem a gyereket, a téli szünet második hete, a tavaszi szünet második hete, és nyáron egybefüggően 3 hét. Minden alkalommal meghatározott napon kell az apának átadnom a gyereket. Ezen kívül 4 határozatban kijelölt hétvégén kell kifizetnem az apa teljes útiköltségét és szállás költségét, hogy nálunk láthassa a fiát. Ezt a hivatal szabta meg így, nem térhetek el tőle, ha megteszem, akkor az apa gyerekelhelyezési pert indíthat láthatás akadályozása miatt. Amúgy kicsi volt a gyerek, mikor ezt ítélték, így tehát nem lehet kifogás a gyermek kora.
2015. jan. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Te nem érted hogy ez törvényileg van meghatározva? Nem gond ha nem hozod haza, csak akkor hazatoloncolnak. Nem ellened beszélünk, csak értsd meg hogy nem te döntesz erről! Kereshetsz kifogásokat, de akkor is ez van. Komolyan nem tudom máshogy leírni hogy megértsd!
2015. jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem semmi bonyolult nincs benne,ez a lány szépen kerített magának egy új palit,amíg a gyereke apjával lakott (talán apuka vigyázott a kicsire,amig anyuka elment más pasihoz?!). A gyereket te nem viheted ki az országból az apja engedélye nélkül...Ha te elviszed,az gyerekrablás és a törvény bünteti,ennyi.És ugyan miből mész ki te külföldre,miből élsz meg a gyesedből?ÉS azt se feledd el,hogy 3 éves korig van az hogy leginkább az anya kapja a gyereket,utána már simán adják apukának is. Amúgy meg engem is apámnak ítéltek 2 évesen...És elég arra hivatkozni ám sokszor hogy anyuka kicsapongó életet él. És mivel hát már akkor volt pasid,mikor ő még ott lakott,együtt voltatok,így...
2015. jan. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

A mostani párommal elég bonyolult volt mindig is a kapcsolatunk, nem a kapcsolatom alatt ismerkedtünk meg.


Kétlem, hogy egy olyan embernek ítélnék a felügyeleti jogot, aki egyetemre jár és még amellett dolgozik, a keresetéből pedig már ezer forint marad a hónap végére.

Igen, 100%, hogy Neki fogják ítélni, amikor én, a párom és a családom bármit megadhatunk a kislányomnak, a legjobb körülmények között fog felnőni.

Az apjának még ügyvédre sem telik.


Igen, biztosan a GYES-ből élek ilyen színvonalon...

2015. jan. 27. 13:14
 26/26 anonim ***** válasza:
79%

Kit érdekel, miből élsz?


Minek vállaltál 19 évesen egy gyereket, egy olyan férfitól, akit nem szerettél, és kapcsolatot tartottál közben a mostanival?


Senki nem azt írta, hogy neki ítélik, hanem azt, hogy nem viheted külföldre.

2015. jan. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!