Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor jelentkezik általában a...

Mikor jelentkezik általában a testvéri féltékenység?

Figyelt kérdés

Kisfiam és kislányom között 23 hónap van, a fiam javára. Ő most 2,5 éves, a kicsi húga pedig 7 hónapos. Mindenki riogatott, hogy nagyon nagyon nehéz lesz a féltékenység miatt, de egyenlőre azt látom, hogy a bátyus nagyon szereti, puszilgatja, simogatja a tesóját, igaz, néha elvesz tőle egy-két játékot, de ad cserébe másikat...Mindig bohóckodik neki, persze a hugica nagy kacajjal válaszol neki erre...rosszabbra számítottam, megmondom őszintén. A fiam soha nem szereti, ha a tesóját elviszem aludni, kér, hogy ne vigyem, valamint alig várja hogy felkeljen...

Tudom, hogy még később jelentkezhet simán féltékenység a nagy részéről, de ez ugye biztató kezdet? Nálatok hogy volt? Kiváncsi vagyok!


2015. jan. 27. 16:37
 1/1 Miklausz válasza:
A felnőtteknek természetesen kell viselkedni és megoldani a jelentkező problémát-ezt is. A gyerekek sok mindent le tudnak rendezni egymás közt, főleg ha jó a minta. Amúgy meg mindkettőt szeretni kell és nem egy más ellen.
2015. febr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!