Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel foglaljátok le 6 hós...

Mivel foglaljátok le 6 hós babátokat? Nagyon sokat sír.

Figyelt kérdés
A babám nem tudja egyedül elfoglalni magát, ha lerakom pár perc után zokog, nyöszörög. Nem kakilt be, előtte etettem, nem tudom, mi a baja. Az a baj, hogy beteg vagyok, beszélni alig tudok, jó lenne pihenni, de folyton nyöszörög, sírdogál. Tudnátok adni tanácsot? Köszönöm!
2015. jan. 28. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
Egy üres pet palackba tegyél mindenféle színes dolgot. Kis méretű hajgumi, csatt, papírgalacsin mindegy csak többféle legyen és zörögjön. Rá a kupak és azt add neki oda. Nálunk hónapokig sláger volt, nagyon lekötötte.
2015. jan. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, sokan megfognak engem kövezni (nem érdekel), de én a modern dadust hívom ilyenkor segítségnek, amikor lépni nem tudok kettőt (wc-re, fürdeni, főzni, stb)..

Ekkor bekapcsolom neki a Bogyó és Babócát, Magyar Népmeséket vagy a Caillou mesét és van szabadidőm.

Nem nézi egész nap, maximum 30 perc-1órát.


Egyébként meg kell tanítani játszani a gyereket és hogy elfoglalja magát. Nyilván egy 6 hónapos gyerektől csodát ne várj, de mindennap csak pár percet hagyod "egyedül" játszani (mindig növeld), 1 éves korára már simán lefoglalja magát.

Pakolj köré sok-sok érdekes dolgot, rágni valót (amit nem sajnálsz esetleg), kedvenc játékait (az én lányomnak varrtam egy ovis jelekből textilpelenkára tutyit és ezt fogdossa, rágcsálja), stb..

2015. jan. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!