Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babát betakarni?

7 hónapos babát betakarni?

Figyelt kérdés
7 hónapos kislányomat hálózsákban altatom, de szeretnem betakarni kis paplannal. Viszont (lehet, hogy butasag) rettegek, hogy magara huzza ejszaka es nem kap levegot. Azt tudni kell, hogy a felelmem alapja, hogy a franya legzesfigyelo gyakran bejelez. Voltunk vizsgalatokon, egeszseges nagy (9 kilo) baba. A kerdes az, hogy betakarhatom anelkul, hogy feljek?

2015. jan. 28. 23:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

mi nem használtunk takarót 2 éves koráig, pont ezért. de ha hálózsák van rajta, miért akarsz még paplant is rátenni?


szerintem 7 hónaposan ha belegabalyodik akkor nem tud még alóla kimászni, bár mint írtam én is féltem ettől. akkor már egy könnyű babapokrócot tegyél rá. bár sokan takarót használnak kezdetektől, szóval nem hinném, hogy ez a legveszélyesebb dolog, pláne ha van légzésfigyelőtök.. :)

2015. jan. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

a babapaplan elég pihe, könnyű, és nem "omlik" enyhén merev, ha a fejére is kerülne, még ahhoz is sok kellene, hogy ne dj isten megfulladna


amúgy meg a legáltalánosabb, hogy kitakaróznak, nem be

2015. jan. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igaz. De o ugy szeret aludni, ha belefurja az arcat valamibe. A hasamban is folyton ezt csinalta, a lepenybe furta az arcat, a kulonbozo "D-s" ultrahangok penzkidobasok voltak :)

Azert gondoltam betakarni, mert nekem is jol esik ebben a hidegben. Nem szoktuk tulfuteni a lakast. Nem fazos baba, sot.

2015. jan. 28. 23:42
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

amúgy én is betakartam babapaplannal, a hálózsák nekem csak "ruhát" jelent.

most 8 hósan már nagy paplanja van, de az is pille csak hosszabb, széles, mert a babatakaró épphogy leért két oldalán, fordul egyet és kint van a dereka, háta

2015. jan. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is "csak ruha" a hálózsák.

Én azért használom,mert így nem olyan könnyen rúgja le magáról a paplant.

Keress neki egy valami ruha babát amihez dughatja a fejét amíg elalszik-de ezt vedd el tőle utána.

2015. jan. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó vagyok.

A "csak ruhát" azt jelenti,hogy alatta egy hosszú ujjú body van-se nadrág-se rugdalózó-tehát csupasz láb:)

2015. jan. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Le leszek pontozva, de az én 7 hónapos lányom sosem aludt hálózsákban. Nyári baba, 40 fok, gondolom megszokta, hogy szabadon van, mert egyszerűen csak fetreng a hálózsákban, pedig vettünk vastagat-vékonyat, ujjatlan-ujjasat, de egyszerűen nem alszik benne. Azt is próbáltam, hogy elaltatom és utána teszem a zsákba, de max fél óra és fent van, pedig egyébként átalussza az éjszakát.

Így ő rugdalozóban alszik és ilyen puha polár babapléddel van betakarva. Soha nem tekeredett bele, és soha nem húzta a fejére, pedig bebarangolja az egész ágyát éjjel.

2015. jan. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem aludt egyik sem hálózsákban. Én valahogy utáltam, nem is vettünk, aztán kaptunk, de szépen eláll a szekrényben. Első perctől kezdve volt/van egy kis takarójuk, ez olyan kis meleg tapintású, odabújós és erre szoktuk rátenni este a kis babatakarót, amit persze hajnalra mindig lerúg magáról a nagy ficergésében (a kicsi 4,5 hónapos). Soha nem féltem hogy magára húzza, inkább hogy megfázik mert kitakarózik, nekem az egyik januári, a másik szeptemberi baba. De hát mégsem fáztak meg, mert azért fel voltak/vannak öltöztetve pizsibe. Ha a légzésével nincs probléma miért használjátok(esetleg koraszülött volt, volt gondja az elején)? Mi azt sem használtuk egyiknél sem, sokat hallottuk, hogy többnyire nem megfelelően működnek, pedig nekünk külön szobában aludtak.
2015. jan. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mióta hideg van, az enyém is (ha melegebb volt, akkor csak takaró) hálózsákban alszik + egy polár takaró (most 18fok van éjjel) és inkább lefele tolja, mint a fejére. Igaz, a fiam hason alszik - bebújhatna alá(?).

Amúgy 7 hósan már le tudja venni is a fejére került dolgokat, nyugodtan takard be szerintem.

2015. jan. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyem meg soha nem huzta a fejere, inlabb az agy masik vegeben szoktam megtalani a takarot. Ha parazol tole adj ra egy vastagabb rugit a zsak ala aztan kesz, kesobb ha mar nem aggodod tul a dolgot majd betakarod.. amugy sztem nem gyakori a babak fulladasos 'ongyilkossaga', ennyicske eszuk mar pont van :-)
2015. jan. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!