Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes testvér babakocsit...

Érdemes testvér babakocsit venni, ha a két gyerek között 2 és fél év lesz a korkülönbség?

Figyelt kérdés
A témához hozzátartozik, hogy a nagy még mindig elüldögél szépen a kocsiban békésen. Segítsetek! Fontos!
2010. febr. 9. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi nagyon sokat gondolkoztunk rajta, nekünk 18 hónap van a gyerekek között. Mi arra jutottunk, hogy nem fogom tudni felcipelni az elsőre, így maradt az, hogy a nagy sétál, ha elfárad, akkor a tolókarhoz a kupolára ültetem.

2010. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 fotucsok ***** válasza:
Hát nehéz válaszolni. Nagyon drágák ezek a testvérkocsik és szerintem pár hónapig ha használnátok, az meg olyan gyorsan elszáll. Lehet, hogy inkább érdemesebb lenne ilyen tesvérfellépőt, vagy mi a manót, tudod, amire a nagy rá tud állni, ha elfáradt séta közben. Mondjuk attól is függ, hogy mennyit kell gyalogolnod velük.
2010. febr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]

Testvérülőke, ha még ülni szeretne. De a fellépő se rossz ötlet. Szerintem a testvérkocsi felesleges és bazi nehezek is.

Hármasikres anyuka

2010. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is gondolkoztunk a testvérülőkén, ellenérv 40eFt, és csak 15 kilóig jó.

Testvérfellépő: hogyan tolom a babakocsit, ha a gyerek a lábam között áll? 12eFt-tól csillagos ég. Hiába írják a legtöbbre, hogy univerzális, a mi babakocsinkra nem lehet felrakni, úgy, hogy a gyerek ne verje be a fejét a tolókarba. Ha fáradt a gyerek a sétáláshoz, az álláshoz is az lesz :)

2010. febr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem ennyi van a gyerekek között.

Szerintem gyermek ,lakóhely és életmód függő.

Leírom nálunk hogy van. A fiamat hiába treniroztam, hosszasan nem tud még gyalogolni. Ő is simán elüldögélt (és még mindig) a babakocsijában mikor én terhes voltam, szóval éreztem hogy ez még nem mostanában fog megváltozni nála.

Ezenkívül a város szélén lakunk (kisváros) és minden bent van a központban, apa keveset ér rá, még egy autó nincs a háztartásban (csak a férjemé amit használ) és az utak nem túl jó minőségűek.

Így a testvér fellépő eleve kilőve, azoknak ugyanis kicsi a kerekük és minden egyenetlen résznél rázkódnak egyet, plusz még ha fel kell hajtani mondjuk egy padkára akkor is van hogy meg kell emelni külön.

Kipróbáltam a barátnőméknek ugyanis az van aki bent lakik a városban.

Ára 11-12 nél kezdődik és pontosan úgy van ahogy előttem leírták, hogy össze kell nézni a már meglévő kocsival, hogy egyáltalán jó e rá, illetve ha menni fáradt a nagyobb, akkor állni is az lesz.

Így mindezt mérlegelve vettünk egy tesó kocsit használtan a teszen és nem csalódtunk!!

20 ezer ft volt, abc design-nek a könnyebb változata, merem állítani nem nehezebb, mint egy nagyobb fajta téliesíthető egyszemélyes terepjárgány...

Persze összecsukva (lapra) nagyobb mint egy egyszemélyes de opel vectra méretű csomitartóba simán befér.

Illetve buszozni, emelgetni lépcsőn nyilván nem lehet, de nálunk nem kell emelgetni sehol.

Egyszerűbb, könnyebb intézni a dolgainkat így,mert csak bepakolom a gyerkőcöket és már mehetünk is.:)

De mondom ezt csak olyan naggyal érdemes, aki megül még a babakocsiban, nem akar lépten nyomon kiszállni.


Mivel a tesókocsikat sokkal rövidebb ideig használják, mint a rendest ezért még hsználtan sincsenek tropára téve, agyonhasználva stb. viszont az ára meg töredéke az újnak.

Egyébként meg kinek mi a drága,mert tesókocsit 50-60ért is lehet venni újonnan, illetve van egy márka bambino world aminek még újonnan is 38 ezer körül van és használtan is megéri megvenni, mert stabil, ámde mégis nagyon könnyű maga a kocsi.

Én is olyat szerettem volna, de mikor nekünk kellett vásárolni akkor épp csak rózsaszin-szürke volt, nekem meg fiam meg lányom van.

Elnézést hogy ilyen hosszú lett:)

2010. febr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább testvérfellépőt.

Utolsónak:Hidd el,ha fáradt a sétához,akkor szívesen álldogál a kocsin,nekem mindkét fiam sokáig "utazott" így.Nekünk nem volt külön fellépő,mert kényelmesen rá tudtak állni a tolókar és a kocsi között állva a vázra.Nincs semmi nehézség,simán lehet tolni,padkánál kell vigyázni.

2010. febr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ja és még annyi h pl. a graco stadium duo vagy az újabb fajta graco (quattro tour delux azt hiszem) tesókocsiba még a hordozó is betehető ha valaki szereti nézni szemből az újszülöttet eleinte.
2010. febr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a sok hasznos választ! Annyit még elfelejtettem, hogy van autóm is, így azzal is tudok közlekedni. Ennek a tükrében mit gondoltok?

Érdemes venni?

2010. febr. 9. 14:58
 9/12 anonim ***** válasza:

SZia!


Nálunk 3 év a korkülönbség,a nagylány szeret sétálni,de persze kicsit irigy a picire,hogy ő ott csücsülhet a babakocsiban. Ovi elég messze van,van autom,de inkább gyalog járunk. Körüljártam a testvérfellépő kérdést(több ismerősömnek is van) és vettünk egyet. A kocsi Graco quattro tour de Luxe,nem volt egyszerű hozzávalot találni. Ha állva szeretne rajta utazni kiszedem a pohártartot,de ülve is szereti használni.Padka egyáltalán nem akadály,menet közben nem zavar. Nekünk bejött.

Szerintem,ha autoval is tudsz közlekedni,felesleges a testvérkocsi.


Jo egészséget!

2010. febr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

12,38as vagyok, tegnapról.

Ha van kocsid és aktívan használjátok is majd, akkor szerintem se kell tesókocsi, meg fogsz őrülni a ki be pakolgatásától. Ahhoz nehéz és macerás, hogy mindig csukogasd-nyitogasd.

Azért is írtam, hogy életkörülményektől függ.

Mi is ha apa véletlen itthon van és kocsival megyünk valahova, sose visszük a testvérkocsit (már persze hogyha csak bevásárolni megyünk, ha hosszabb időre, kirándulni, sétálni,akkor persze vinnénk de ez mostanába elvétve fordul elő.)

Szóval autós célra nekünk van egy ilyen Nania állvány, amire a kicsi hordozóját csak rá kell pattintani és kész.

2010. febr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!