Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek mennyi az ideális...

Szerintetek mennyi az ideális korkülönbség két testvér közt?

Figyelt kérdés

Kislányunk kedden lesz 1 éves :) Szeretnénk kistesót, de az igazság az, hogy nekem még mindig túl friss az élmény, férjem szerint akár már most is jöhetne. Lehet, hogy túl parázós vagyok, de azt sem tudom elképzelni, hogy sokan hurcolják kézben a nagyobbik babát, miközben a pici már nő a pociban... Nem lesz baja?! Legszívesebben már most bevállanám, mert szerintem a kis körkülönbség a legjobb a tesók szempontjából, de úgy érzem erre még nem vagyok felkészülve...


Köszi a válaszokat előre is!


2010. jan. 10. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
2-4 év
2010. jan. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2-3 év
2010. jan. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17 éves volt egyik osztálytársam (csaj) akinek született egy kistesvére. szülei nem tervezték, de örömmel várták. van ilyen helyzet is. osztálytársam mesélte hogy mennyire szokta babuzsgatni. :)
2010. jan. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2-3 év a legrosszabb. A többi nem olyan rossz, mert ott vagy túl kicsi a különbség, vagy elég nagy ahoz, hogy a nagyobb testvér ésszel felmérje, mi is történik körülötte, jobban is kezeli emiatt az eseményeket. Egy kistestvér igen megrázó, főleg 2.3. évben.
2010. jan. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Èn azt mondom ideális nincsen.Ki hogyan érzi.Nálunk 26 hónap lesz.Èn azt mondtam,hogy legyen most,vagy pár év múlva....

Igaz a lányommal nehéz lesz bizti,mert nagyon anyás,de a kicsi sokat fog aludni,mink meg eggyütt leszünk.......

szinte minden családban 2-3 év a korkülönbség.....Lényeg,hogy nem szabad elhanyagolni az elsö gyerköcöt.Amit bizti ne is fogok,mert "imádom" a lányomat.....

2010. jan. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha egy gyermek kiegyensúlyozott gyereknél tök mindegy. Nálunk napra pont 2 év van a két gyerek között. A két éves akkor lett éjjel nappal szobatiszta, elhagyta a cumit, nem akart újra szopizni, és onnantól aludt az anyukáméknál nélkülünk. Úgyhogy semmi de semmi változás nem volt a viselkedésében és a fejlődésében sem okozott törést. Sőt most óvódás, de egyszer sem mondta, hogy én miért vagyok otthon a kicsivel.

Ha testvért akar akkor a kis korkülönbség az ideális. Ha még egy gyereket, akkor amikor neki kényelmes. Mert 4 év sok amikor az egyik már iskolás a másik akkor kezdi az óvódát, teljesen más dolgok érdeklik őket, másképp foglalkoznak a dolgokkal. Ésha nagyobbak akkor 10 és 14 éves gyerek között is jelentős a különbség. Persze a végén összenőnek, de addig sok év eltelik.

2010. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!