Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mekkora az ideális...

Szerintetek mekkora az ideális korkülönbség két testvér között?

Figyelt kérdés
És mennyi ideje voltatok a párotokkal, mikor teherbe estetek?
2011. ápr. 29. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 év. Igaz első pár hónap nehéz, de aztán olyan jól összenőnek. Nekem 21 hónap van a lányaim között.

5 év után lett gyerekünk, de nem terveztük. 27/29 évesek voltunk.


30/N

2011. ápr. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3-4 év is bele fér.
2011. ápr. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 4 év van, de ez már sok.

Nem így terveztük, de nagyon nehezen jött a tesó. Szerintem 3 évnél több nem ideális.

2011. ápr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 6 év van, de nagyon jól elvannak egymással. :) Fiú 12 éves, lány 6.
2011. ápr. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Köztem és a nővérem közt 6 év van, és egész gyerekkorunk csak a civakodásról szólt.Soha nem értettük meg egymást.

Amikor tesóm elköltözött akkor lett jó a kapcsolatunk.

18 éves koromtól szinte elválaszthatatlanok vagyunk, minden egymással beszéltünk meg, mindig számíthattunk egymásra, rengeteget hülyéskedünk.

Szerintem az ideális korkülönbség 3 év.Ha csak azt nézzük,hogy míg gyerekek tudjanak együtt játszani.Viszont felnőttként már nem biztos,hogy olyan jó lesz a kapcsolatuk.Nagyon sok olyan ismerősöm van akinél 2-3 év a korkülönbség és egyáltalán nem tartják egymással a kapcsolatot felnőttként.

Most nekünk 2 éves a kisfiúnk.Nem tervezzük a a tesót egyenlőre.Visszamegyek melózni.Gyűjteni kell egy kis pénzt, meg kifizetni tatozásainkat, és talán 1-2 év múlva ha minden jól alakul akkor lehet lesz tesó.

Mi férjemmel 10éve voltunk együtt mikor született a fiam.

Én 28 éves vagyok férjem 32.

2011. ápr. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem 3 évig bezárólag még ideális,utána pedig már akkor legyen sokkal nagyobb,hogy ne legyen abból konfliktus,hogy akár játszhatnának is együtt,meg el is várná az ember tőlük,de nem megy nekik.


Szóval szerintem a legrosszabb a 3-6 év közötti,ez alatt és e felett már jó.

2011. ápr. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, miben ideális. Mindig vannak előnyök és hátrányok. Én az 5.-et várom, és sok mindent kipróbáltam.

A tapasztalataim:

1 év: húzósnak tűnik, mert sok a manuális tennivaló a gyerekek körül, de szerintem megéri. Nagyon hamar összenőnek, lekötik egymást, szinte ikerként viselkednek.

4 év: a nagy már önállóbb, nincs etetés, pelenkázás, ennek ellenére nekem nem nagyon jött be, mert nagyon eltérő volt a két gyerek igénye és napi ritmusa, ráadásul a nagynak már volt annyi esze, hogy féltékeny legyen.

10-15 év: a nagyok már teljesen önállóak, még segítenek is a baba körül. Jó ez a helyzet, de vannak vele gondok. Könnyű így elkényeztetni a picit, ráadásul a nagyok keveset vannak itthon, így nincs partnere a játékban. Nekünk a 16, 11 és 10 éves mellé született a pici, és már az elején láttam a negatívumokat, így inkább vállaltunk még egyet, hogy nagy családban ne egyedül nőjön fel. Vele majd 2 hónap múlva lesznek tapasztalataim.

2011. ápr. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem vagy 1-2 év, vagy pedig több, 9-10.

7 éve voltunk együtt, amikor terhes lettem, tervezett baba volt.

2011. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!