Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkapható a herpesz?

Elkapható a herpesz?

Figyelt kérdés
Nagyon megfáztam, és a számon kijött egy hatalmas herpesz:-( A kisfiam 5 hónapos, belekapott a sebe:-( Megmostam a kezecskéjét, remélem nem fertőztem meg herpesz vírussal(mert ez egy átok)Menyi az esélye?
2010. febr. 9. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen elkapható és ha egyszer bekerül a szervezetbe a virus akkor az ott is marad. Arra vigyázz hogy te se érintsd a kezeddel a herpeszt mert nagyon könnyen áttadható.
2010. febr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
El, mitöbb nagyon fertőző. Viszont csak legyengült immunrendszer esetén szokott előjönni, amúgy nem okoz gondot, tehát mégha el is kapta a fiad túl nagy kára nem lesz belüle.
2010. febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor a kisfiam 2 hetes volt,a tejláztól nekem is volt herpeszem.

Vettem maszkot a gyógyszertárban,amikor etettem,elláttam,felvettem a maszkot.

A nagyfiam 7 hónapos volt,amikor elkapta tőlem(a szervezete le volt gyengülve a rotától),azóta is szenved szegény:(

2010. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én most voltam herpeszes ( jól laktam gulyás levessel)de nem fertöztem meg a kicsit se.

Párom is volt perpeszes de nem adta tovább.

2010. febr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
h :D
2010. febr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
El lehet kapni, nagyon fertőző. De a gyógyszertárban lehet kapni fertőtlenítő kézmosót, mi mindig azt használunk alapesetben is a kutya miatt, az vírus és baktériumölő, azért az sokat segítene ilyen helyzetben...
2010. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még nem kapta el:-) Akarom mondani nem jött ki a száján:-)
2010. febr. 10. 07:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszadó vagyok az a baj hogy nem csak a száján jöhet ki hanem például a szemén is sajnos. De ha vigyázol akkor nem történik meg a baj. Kezeljed gyogyszertári szerrel a herpeszedet és moss jol kezet.
2010. febr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nálunk volt többször herpesz de a gyerköcömön még soha szerencsére.
2010. febr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Elkapható, úgyhogy kezeld, és ne puszilgasd a kicsit, moss kezet mindig miután hozzáértél a herpeszedhez, ügyelj, hogy a fogkefédhez, törülköződhöz se érjen, mert úgy is elkaphatja.
2011. márc. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!