Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babátok mennyire...

1 hónapos babátok mennyire igényli, hogy "foglalkozzatok" vele?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mennyit van úgy ébren mikor jobban igényli, hogy kivegyétek a kiságyól, beszélgessetek hozzá stb?
2015. jan. 30. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 hónapig csak azt igényelte, hogy ellássam és elég volt neki, hogy a pelenkázás közben beszéltem hozzá. Egyébként aludt egész nap szinte és éjjel is. Amikor ébren volt, akkor magának ismerkedett a világgal és ez az első 3 hónapunkra igaz. Utána már kereste, hogy hol vagyok, kommunikált velem, de beindult a mozgás is, akkor meg azért nem igényelte, hogy foglalkozzak vele játékkal stb, mert a saját mozgása érdekelte. Kb. 6-7 hónaptól jött el nálunk az, hogy jött hozzám, egyértelműen érdekli amit csinálok, mutatok, rákoncentrál, nem mindig van el egyedül, bevesz a kis világába és nem maradt meg a kiságyában a játékaival.
2015. jan. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mi kisfiunk 1es szöges ellentéte volt, már a kórházban mondták,h kössük fel a gatyát. Az éjszakákkal nem volt gond, de nappal alig aludt. Nem tudom pontosan,h mennyit, de 4 óránál nem többet. A lakásban a vállamon aludt, úgy,h egy rugózós fotelben ültem (ilyenkor mindig a Colombo-t néztem, aludni nem mertem, nehogy leboruljak a fotelból), illetve séta közben aludt. Amúgy egyfolytában fogni kellett, rengeteget ringattuk, beszéltünk hozzá, énekeltem, dúdoltam neki. Amúgy nem sírt, hanem üvöltött, ordított, úgy,h csak egyre jobban belehergelte magát. Nekünk a mozgásfejlődés hozta meg a csodát; amikor megtanult kúszni, egy igazi megváltás volt. Most már nagyon szépen játszik egyedül is, felfedezi magának a világot, és a napirendje is teljesen jó - most 10 hónapos. A társaságot most is nagyon szereti, az sem zavarja, ha sok idegen veszi körül, csak vele foglalkozzanak és mosolyogjanak rá :)
2015. jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam (aki most 2 éves), ébrenléte minden percében azt igényelte hogy dumáljak neki, ott legyek mellette, különben ment a hiszti.

Kislányom aki most 4 hónapos, egyáltalán nem igényel, csak hogy ellássam (etetés, pelenka, ruhacsere).

Két alvás között a szobájában van egyedül, üldögél a babahintájában és nézi a játékait, dumál nekik, nevetgél. Amint megunja hozom be a nappaliba és nézi amit csinálok. Persze minden nap foglalkozom vele ettől függetlenül, esti alvás előtt beosonok a szobájába, hogy a fiam ne hallja és akkor csak kettesben vagyunk, akkor jókat tudunk együtt nevetgélni.

Ha egyáltalán nem foglalkoznék vele a szükségeseken kívül az sem tűnne neki fel, de természetesen azért én is igénylem hogy megpuszilgathassam, megcsikálhassam, lássam a nevetését, fejlesszem őt...

2015. jan. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon hasfajos volt, folyton kezben kellett tartani, ringatni 4 honapos koraig. Mai napig "ölbebaba", csak mar jon utanam es cibalja a nadragomat egesz nap. :)
2015. jan. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!