Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valakinek olyan babája,...

Gnézsu kérdése:

Volt valakinek olyan babája, aki nem tudta kinyomni a kakit és a pukit 11 hetesen?

Figyelt kérdés
Teljesen normális anyatejes széklete van, (fehér darabkákkal,ami állítólag azt jelenti, hogy többet eszik a baba, és azt nem dolgozza már fel a szervezete, így ilyen formában távozik a székletben) és csak szélcsővel tudom kakiltatni, és olyankor sem látom, hogy nyomná, egyszerűen csak kijön belőle egy kisebb vagy nagyobb adag. Ez majd fejlődik és megtanulja kinyomni, vagy pedig valamilyen fejlődési rendellenességre utal? Egyébként folyamatosan fáj a hasa, nyűglődik, nappal is csak pár perceket tud aludni a pukik miatt, olyankor tornáztatom, és persze már az összes létező "csodaszert" kiprobáltuk

2015. jan. 30. 14:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
szerintem elfog múlni :-) ez a jobbik eset,ha nyöszörög. nálunk rekedtre ordítja magát :-(
2015. febr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nekünk is volt ordításos szakasza is hasfájásnak. Ez elmúlt már, emiatt is aggódom, hogy a legtöbbször azt olvastam, hogy ez a fajta múlt el 3 hós korban, az, hogy az emésztése nem jó, sajnos sokaknak sok hónapig fennmarad még.
2015. febr. 2. 13:18
 13/20 anonim ***** válasza:
Nálunk is azért azt írtam, hogy javulásnak indult három hónaposan, mert azért kényeske maradt a gyomra. De ettől függetlenül a többi tünete, és a nagy visítások enyhültek szerencsére. Pedig mondom, mi nagyon megszenvedtük ezt, mert még a kórházba is befektettek vele. :( Hidd el, ahogy növekszik, és fejlődik a kis emésztőrendszere, azért lassan de biztosan javulni fog a helyzet. Tudom, hogy ezért sokan megköveznek - de nekem is ápolónő ajánlotta, mikor annyira kínlódtunk, és bevált - hogy amint eléri a három hós kort, kezdd el kóstoltatni vele a szilárd kaját. Egy kis főtt krumpli, vagy répa megfogja a kis hasát, és jobb lesz az emésztése. Amúgy orvosnál már voltatok vele? Nyilván előbb ki kell zárni, hogy valamilyen szervi baja van. Mi is voltunk uh-n, vérvételen.. minden... :(
2015. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Igazából, megmondom őszintén simán kipróbálnék bármit - amit persze még terhesség alatt még elleneztem volna - csak, hogy javuljon az emésztése, tudjon kakilni, pukizni, és ne keljen fel 5 percenként. Már anno az is eszembe jutott, hogy adok neki egy kiskanál baracklevet, hátha attól tud majd trottyolni, aztán végül ez elmaradt. Mert látom, hogy a széklete normális állagú, csak egyszerűen nincs. Ami persze, lehet, hogy, normális, és igazából csak a pukikkal van gond, hogy nagyon gázosodik valamiért és azt nem tudja kinyomni. Még nem voltunk orvosnál ezzel, azt mondta egy ismerős gyermekorvos, hogy várjuk meg ezzel a 3 hónapos kort, ha utána is fennáll ez a helyzet, akkor érdemes utána járni a dolognak. Hát nagyon remélem, hogy két hét múlva nekünk is már javulni fog a helyzet, mert elég gyötrelmes így egy nap. És elsősorban neki, mert alig alszik szegény. És úgy vettétek észre, hogy már nem tekergőzött alvás közben a javulást?
2015. febr. 2. 15:43
 15/20 anonim ***** válasza:
Úgy vettük észre, hogy nem visított reggeltől estig. És ezt tényleg szó szerint lehet érteni. Volt, hogy reggel 7től visított alvás nélkül délután ötig, és épp jött a védőnő, ő mondta, hogy vigyük az ügyeletre, mert példa nélküli, ahogy ordít szegény gyerek, és nem tudtunk vele mit csinálni. A tehetetlenség volt a legrosszabb. Aztán már csak esténként sírdogált, aztán már magától pukizott...stb. stb. Nálunk nem úgy ment, hogy egyik napról a másikra minden csodálatos lett. Mondom, főleg mióta eszik főzelékeket, gyümit, azóta pedig helyre is állt az emésztése. De nálunk probléma volt az is, hogy rettentő híg volt a széklete, és -tudom ez most nem hangzik szépen - úgy robbant ki belőle a kaki. Volt, hogy még a nyaka közé is jutott. :)
2015. febr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nálunk a széklet az normális, csak nincs :)

Néha úgy érzem, hogy nálunk tényleg csak valami emésztési probléma lehet, reméljük tényleg csak fejletlenség az oka... mert üvölteni nem üvölt, egyszerűen egész nap bántja a hasa.

2015. febr. 2. 17:25
 17/20 anonim ***** válasza:
Espumisan csepp nem használt? Még az úgy ahogy segített neki kicsit, meg a Gripe Water, de attól meg annyira undorodott, hogy mikor harmadszor kezdett fuldokolni tőle, úgy döntöttem, többet nem adom.
2015. febr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Kiprobaltunk mar mindent.De sajnos - en sem ertem,miert - egyik "csodaszer" sem segitett nekunk. Most a biogaijat kapja,meg a coliefet,de igazabol semmi valtozas ezektol sem. ha tudnam,hogy az ido,a 3honapos kor hoz majd javulast,nyugodt lennek,csak neha aggodom,hogy itt nem e vmi szervi baj van a hatterben.
2015. febr. 2. 20:18
 19/20 anonim ***** válasza:
nekünk se semmi a világon,pedig mindenki mondja ez vagy az varázsütésre elmúlasztotta.én nem tudom immunis mindenre az egész gyógyszertárra :-)
2015. febr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeknek a szereknek a többsége abszolút hatástalan! Mi legalább 30ezret hagytunk ott a patikában a három hónap alatt, mert az orvos minden héten mondott valami újabb csodaszert, ami majd talán hat... de semmi. Mint fentebb már írtam, három hónapos kora után kezdett szépen lassan javulni, de nálunk az sem úgy történt, hogy egyik napról a másikra hirtelen semmi baja sem lett, mint ahogy sokan írni szokták. Én szívből kívánom neked, hogy a te babád is kilábaljon ebből, mert tudom, milyen nehéz időszak ez. nem vagyok orvos, de szerintem a csodaszereket hagyd, ha már úgy sem használnak... ne mérgezd vele a gyereket. Ha lefekvés előtt kicsit meglázmérőzöd, vagy szélcsövezed valószínűleg többre mész vele, mert így könnyebben szabadul meg a pukiktól, és talán tud aludni kicsit. Kitartás! :)
2015. febr. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!