Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiütéses, nagyon problémás...

Kiütéses, nagyon problémás bőrű baba. Van valakinek hasonló tapasztalata? Már úgy el vagyok keseredve. Részletek lent.

Figyelt kérdés
A babám lassan 6 hónapos. December végén kezdődött, hogy kiütések jöttek ki rajta, akkor azt mondta az orvos, hogy valószínűleg vírus okozza, írt fel neki gyógyszert, azt mondta ha nem múlik menjünk vissza. Hát sajnos nem múlt el, sőt, további gondok jöttek, száraz bőr, a hajlatai kipirosodtak, koszmós lett. Visszamentünk, azt mondta az orvos, hogy valószínűleg allergia, tehéntej fehérjére. Ez volt lassan két hete. Diétázom, de továbbra is fennállnak a tünetek. Akkor Locoidos kenőcsöt is felírt, ha azzal bekenem szépen elmúlik, de azt viszont nem nagyon szeretném használni, főleg hosszú távon nem. Tegnap újra látta az orvos, felírt neki érzékeny bőrű babáknak való testápolót, most azzal kísérletezünk. Már lassan semmit nem merek enni és inni. Mosószódával mosom a ruháit. De nem múlik. Volt valaki így? Mitől volt, mi segített?
2015. jan. 30. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

A mosódió, mosószóda használata, nagyon jó ötlet.

De a kencéket is vegyszermentesen kellene csinálni. Semmi gyógyszertári, kőolajos, bolti vacak.

(erről nagyon sokat lehetne írni, kezdetben tájékozódj az antalvali.com oldalon).

Ezeket hagy el első lépésben.

A tejfehérje mentes diétát pedig folytasd, hosszabb idő is lehet, míg mindkettőtök szervezetéből kiürül. Lehet kell még egy-két hét, mire csökken.

De egy ilyen érzékeny bőrre semmit ne kenj rá, ami nem száz százalékig természetes.

2015. jan. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A háziorvos nekünk is hasonlókat mondott, a krémek amiket felírt, semmit nem értek. Aztán elvittük a kórházba a bőrgyógyászatra (kérdezd meg,h a ti kórházatokban mikor fogadnak csecsemőt a bőrgyógyászaton). A doki felírt egy krémet, amitől 2 nap alatt eltűntek a kiütések. Amúgy vmire allergiás volt (azóta sem tudom,h mire), csak a bőrgyógyász egy speciális krémet írt fel, amit a patikában kevertek ki. Ő szakember, a háziorvos sajna ebben nem mindig kompetens.
2015. jan. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne is mond...Bár enyém 2 éves elmúlt már majdnem 4 hónappal,de mi meg november végétől küzdünk az allergiával.Soha semmivel nem volt baja,erre aztán...Hasán,derekán kezén egy száraz folt,benne tele pötty.Fenistil csepp,kálcium 10 napig,ugyanolyan.Utána szteroidos elocom kenőcs,szárazságra testápoló,gyógyszertári.Elocom oké,gyulladást lecsökkentette.Gyógszertári krém = még szárazabb,tiszta pöttyös lett mindenhol a kicsi. Beutaló,levették a vért,eredmény = a 15 vizsgált dologra nem allergiás.Hát köszönöm,ki lettem segítve vele,ha valamire az,nem értem miért nem nézték meg legalább azokra,amiket felsoroltam,hogy evett...Én natúr vízzel mosom a cuccait,vízben fürdik csak,egyedül sampon az ami vegyszer éri őt,hetente másfél hetente 1x. Jelenleg másik kevert krémje van testápolónak,ez szárazságra nagyon jó,az allergiája meg a kezén van jelen már csak,ott hol ilyen,hol olyan...Jövőhéten megyek vissza a gyerekdokihoz,hogy most mi legyen ha arra a pár db megvizsgáltra nem allergiás.
2015. jan. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is állandó probléma ez. Három éves múlt a lányom. Ahogy beköszönt az ősz, fokozódik a probléma. Neki is száraz, kiütéses, ekcémás jellegű a bőre, és koszmósodik a feje. Mi is voltunk allergia vizsgálaton, nálunk is azt a 15 allergént tartalmazó panelt csinálták meg, mint az előző válaszolónak. Természetesen ezekre nem allergiás, de szerintem még ezer dolog lehet, amit meg sem néztek! A gyermekorvos Aerius-t írt fel, ettől szépen helyrejött a bőre, majd mikor véget ért a kúra szépen visszaállt minden. Mivel ez segített, gondolom talán mégis érzékeny valamire. Sajnos kénytelen leszek magán úton kivizsgáltatni, mert mindenki csak a kezét tárogatja, és nyomná tele gyógyszerrel úgy, hogy nincs meg az ok.

Szerintem próbáld meg kivizsgáltatni, talán kiderül, hogy mi az, amit tényleg kerülni kell.

2015. jan. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
koszmóra ricinusolajat használtam, az ekcémás bőrére pedig Sanatopic krémet, szteroidossal nem akarom kenni.
2015. jan. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. jan. 30. 20:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia, az én kislányom 11 hónapos, és ő ekcémás. Küzdünk vele mi is már 3-4 hónapja. A gyerekorvos írt fel neki szteroidos krémet, az ideig óráig jó volt. Sajnos ahogy jött az egyre hidegebb idő, úgy lett egyre csúnyább a kislányom bőre. Agyonra kiszáradva, kirepedve, a hajlatok tiszta pirosak. Javasolta egyik ismerősöm, hogy a Biodermának van olyan fürdetője, és testápolója ami ekcémás babáknak van. Megvettem kipróbáltuk, és két nap alatt még sokkal jobban felerősítette a tüneteket. Most már ott tartottunk, hogy a kis arca is tiszta piros folt lett. Tehát a sz arnak adtam egy pofont, potom 10 ezer forintért. Tegnap vittük bőrgyógyászhoz a férjemmel, magán úton, 3 féle gyógyszertári kikeverős krémet írt föl a doki, és már mára sokkal jobb lett a helyzet. Sokkal szebb lett a bőre, és végre nem viszket neki. A kis kezét dörzsölte mindenhez ami érdes. Nagyon sajnáltam. Nálunk öröklött ekcéma, mert a férjemnek is volt kis korában, és nekem is volt/van. Nekem felnőttként is vissza jött sajnos. Én is azt ajánlom, hogy vidd el magán úton, mert a háziorvos tényleg nem kompetens ebben a témában. A miénk is nagyon aranyos, de nem ez a szakterülete. A bőrgyógyász akihez vittük tegnap csak ránézett, és már mondta is mi a probléma, és írta a receptet. Ha esetleg budapesti vagy, vagy pest környéki és gondolod szívesen megadom az elérhetőségét. Én csak ajánlani tudom.

Remélem hamar megoldódig a babád bőrproblémája.

2015. jan. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm, kérlek szépen írd meg az elérhetőségét, nem vagyunk budapestiek, de nem lakunk olyan messze.

Amit nem értek, hogy ma is reggelre sokkal szebb volt (este lefekvés előtt bekentem a felírt testápolóval), de aztán nemsokára újra rosszabb lett. Ha allergia, akkor mitől lett jobb reggelre? Nem is értem.

A másik furcsaság, hogy a pöttyök, foltok kiütésesek csak elől vannak, a háta teljesen üres.

Igazatok van, elviszem szakorvoshoz.

Köszönöm a válaszokat!

2015. jan. 31. 12:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Keres egy jó bőrgyógyászt.
2015. jan. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7-es válaszoló vagyok, elküldtem üzenetben a címet meg az elérhetőséget.
2015. jan. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!