Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe "kerül" egy hónapban...

Mennyibe "kerül" egy hónapban egy kisbaba?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az ennivalóra, pelus, kenőcsök, popsitörlő stb... Tápszeres baba érdekel csak, anyatej nincs.

2015. jan. 30. 19:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Sztem 20-25 teljesen jó.

1 éves korig támogatott a tápszer. Ruhát nem kell minden hónapba venni na meg nem kell millió egy darab. Nekünk kb 3 havonta kell méretváltás miatt ruhatárat cserélni ez szokott kb 10-15 lenni (na meg mostmár a cipő de ez egy 7 hónaposnak nem kell). Játékot sem kell minden hónapba 10et venni fp-ből és már nincs is nagy kiadás. Sztem az anyuka csak nagyon költ.


Én a helyedbe elkérném az összes számlát amit neki vesz. Ha a 60 ezret várd tőles akkor ő nem is költ a gyerekre? Ennyi kizárt h kell egy 7 hónaposra. Természetesen ha beteg akkor több de akkor felezzétek a számlát.


Mert ha csak azt nézem h 20at adsz te + családi 13 ezer+ plussz adókedvezmény 10 ezer 43 ezer ennyi bőven elég egy 7 hónaposra.

2015. jan. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ja és a rezsinek max a gyerekre a harmadát lehet számolni a felit biztos h nem...
2015. jan. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Kedves 10es! Képzeld a gyógyszerek felét kifizetem mindig, ruhát veszek neki a gyt-n felül. Így már buli? Ne keverj össze azokkal akik lesz@rják a gyereküket! ;) Csak tudod fura mikor anyuci sír hogy kevés a gyerektartás, de azért bulira és műkörömre ill. a legújabb divat szerint öltözködni telik! Arról nem is beszélve hogy csak gyest kap...
2015. jan. 30. 23:52
 14/21 anonim ***** válasza:

Csak h tud mihez viszonyítani a mi 11 hónaposunk ennyibe kerül:

Tápszer 5 ezer (lactogen harmony)

Popsitörlő 1600 (dm-es)

Fürdető 500 (gyógyszertári)

Pelenka 12 ezer (libero)

Ezek a fixek


Ruha kb 3 havonta 10-15 ezer (auchanos, tescos) + cipő mert tud járni 10 ezer (elefani asszem)

Játékot akkor veszek mikor vmi jó akció van vagy találok olcsóbb normálisat.

Beteg nem azokott lenni így csak az alap van itthon.

Vizet iszik nem löttyöket.

Enni azt eszi amit mi, de 7 hónaposan napi kb 1 gyümölcs pár db kekszel plussz egy kis fözelék nem nagy összeg.

Rezsinek meg kb max harmada lehet rászámolni.

Na asszem minden meg van, és látszik h nem 60 ezer a gyerek, főleg nem 7 hónaposan.


Persze adj amennyit tudsz/gondolsz de a 60 sok.

2015. jan. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele amit "muszáj" azt odaadom, de amit lehet én magam veszek meg, mert az biztosan rá van költve! Köszönöm a válaszokat, akkor jól sejtettem hogy nem 60ezerbe kerül a gyerek. Mondjuk ő nem főz neki semmit se, esetleg 1 banánt leturmixol neki, de bébiételt nem csinál. Azért ezen is lehetne spórolni szerintem...
2015. jan. 31. 00:00
 16/21 anonim ***** válasza:

Persze h lehet spórolni ha csinálja az ember. Egy bébiétel akciósan 300 ft de ha nsgy étkű a baba kell kettő is az 600 ft es akkor ez csak ebéd plussz a gyümik de ha azt is bébiételen veszi akkor az is 600 ft... 1200ból majdnem egyhétig is lehet csinálni egy 7 hónaposnak.


Ő mit eszik? Gyesből hogy tartja fenn magát?

Így érthető a 60 ezer, magát is beleszámolja kicsit.

2015. jan. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Az már az ő problémája! Meg a másik gyereke, aki után nem kap gyerektartást.
2015. jan. 31. 00:28
 18/21 anonim ***** válasza:

Ez annyira, de annyira gyerek függő. És nyilván anyuka, hogy függő is,hogy miből mit vesz meg.

Mi a kezdetektől Pampers-t használtunk. Nem azért, mert flancolni akartam, kipróbáltunk többet, nekünk ezt vált be a legjobban. Az egy hónapban min. 12 ezer forint. Popsitörlő min. két csomag, de inkább 3, az 1000-1500 forint.

A fiam is tápszeres volt, az kb. 12 ezerbe került egy hónapba. Nem igazán emlékszem már,de a krémek, fürdetők biztos kerültek 1-2 ezerbe, bár szerintem egy nagy tégely nem fogy el egy hónap alatt.

Mi különleges esetek vagyunk, mert Dévény tornára kellett hordani, az is havi 12 ezer volt.

Ha beteg lett, 4-5 ezer alatt nem nagyon úsztam meg. Bár egy éves koráig össz-vissz kétszer volt beteg.


Szóval én azt mondom,hogy nálunk a 20-25 ezer nem igazán lett volna elég, de a 60 ezret is soknak találom!

2015. jan. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
offolok, de hol veszitek a pamperst? mi is azt használunk és 4500-5000 1 csomag (80 db-os), ez közel 1 hónapig elég és házhoz hozzák ingyen.
2015. jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
simán elég a 20.000. Ennyiből kilehet jönni. Főzzön neki, bébiételre nagyon sok elmegy. Egyébként milyen rezsit számol? Villany, víz, fűtés rá. Szánalmas, nehogy már egy 7 hónaposra rezsit számoljunk. Ne hagyd magad, ennyiből simán kijön egy ekkora baba.
2015. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!