Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg igaz, hogy ha egy...

Tényleg igaz, hogy ha egy újszülött rászokik a cumira, utána már nem fogadja el a cicit? Én valahogy nem tudom elhinni, de lehet, hogy tévedek.

Figyelt kérdés
2010. febr. 9. 15:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el igaz. Szülés után visszakerülétem fertőzéssel egy hétre, addig anyám látta el a picit persze cumisüvegből. Mindent megprobáltunk de soha többé nem kellet neki a cici.
2010. febr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nálunk nem így volt. Kb 1- 1,5 hetesen kapott cumit először, azóta is szopizik rendesen (6 hós). Úgy viszont már jártam, hogy kb 1,5 hós korában cumisüvegből kellett neki adnom egy darabig a tejet, mert kisebesedett az egyik mellem, és az egyik fajta cumisüveg után nagyon vonakodva akarta elfogadni "eredeti csomagolásból".
2010. febr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

sajnálom. :(


csak azért fura számomra, mert ha nem kapna enni mondjuk fél napig vagy 1 napig a baba, szerintem biztos nem az éhhalált választaná, hanem elkezdene szopizni ciciből.

csak nyilván senki sem éhezteti a pici babát, ez érthető.

2010. febr. 9. 15:35
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Igy van. Nekem az elejen nem volt tejem es potoltam cumis uvegbol. Kisfiamnak nem kellett a cici tobbe, a cumisuveget reszesitette elonybe, nem akart szopizni. Akkor ugy dontottem, h cumisuveg vegleg lerakva, es nagy nehezen sikerult visszaszoktatnom a cicihez. Utana nem is adtam neki tobbe 6 honapos koraig. Akkor mar annyira cicifuggo volt, h a cumisuveget nem akarta, igy maradtunk a kispoharnal.
2010. febr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Cáfolom. a babám 10 napig intenzíven volt, miután megszületett, persze tápszert kapott. Utána, igaz hogy majdnem 1 hónapba telt, de cicire szokott. Azóta is cicizik (13 és fél hós). ráadásul játszócumija is van, de ez se zavarja a szopásban.
2010. febr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az én kislányom még mindig szopizik, 8 hónapos elmúlt. Volt olyan, már a kórházban is, h. nem akart eleget enni a cicimből és így cumisüvegből kapott, de nem volt gond utána, ugyanúgy szopizott. És közben is, pár hónaposan is volt olyan, h. cumisüvegből kapott, de nem reklamált a cicin akkor sem. Aventes cumisüveget használunk, azon kb. úgy vannak a lyukak, mint a mellbimbón és nem is jön rajta veszettül a tej, valóban nagy a hasonlóság az avent cumi és mellbimbó között.

Szóval szerintem gyereke válogatja, h. mikor, mit fogad el.

2010. febr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség ! Nálunk 5 hétig nem cicizett a babám ,utána viszont igen ! Ilyen megfontolásból ,jó mélyre dugtam el a cumikat ,mostmeg foghatom a fejemet,hogy miből itassak ...
2010. febr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A cumizavar létező dolog. A mellet és a cumit más technikával kell szopni, hogy jöjjön belőle a tej. A babát megzavarhatja, ha a cumit várja és mellett kap, nem tud belőle enni.

Persze nem minden babánál fordul elő, de nem tudhatod előre, hogy neked melyikből jutott!

2010. febr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hónapos babám van, és csak anyatejet eszik születése óta,de minden nap fejek le v.mennyi tejet amit cumisüvegböl eszik azért, hogy szokja ha esetleg elkéne mennem valahova.Mind a kettöből jól eszik.
2010. febr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :)
2010. febr. 9. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!