Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg igaz, hogy ha egy...

Tényleg igaz, hogy ha egy újszülött rászokik a cumira, utána már nem fogadja el a cicit? Én valahogy nem tudom elhinni, de lehet, hogy tévedek.

Figyelt kérdés
2010. febr. 9. 15:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
47%

Nem tévedsz! Szerintem ez baromság. Tapasztalatból mondom!

Lehet, hogy babafüggő is. Fiam 7 hónapos és szopizik napi 5x. 2 hónapos koráig kapott pótlást cumisüvegből minden szopizás után és mégis cicizik rendesen azóta is.

2010. febr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a cumiból tényleg könnyebb a babáknak enni, a cicinél pedig kicsit küzdeni kell. Így a lustább babák nem igénylik egy idő után a cicit, hiszen van kényelmesebb megoldás is. Van olyan baba, aki nem "lustul el" és hajlandó "dolgozni" a hamiért.
2010. febr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Az én fiam, egynapos kora óta iszik cumisüvegből és cumizott is alvásnál. Most 6 hós múlt még mindig gyönyörűen szopizik, mellette iszik vizet cumisüvegből ha kell, a játszócumiról pedig magától leszokott 5 hónaposan, most már anélkül alszik el.

Lehet, hogy van olyan baba akinek gondot okoz a szopizás, de ez egyáltalán nem törvényszerű. Sőt a másik oldal az, hogy rengeteg olyan baba van, aki nem találkozott fél éves koráig cumisüveggel csak cicizett, aztán hetekig tartó kínszevedés velük elfogadtatni bármi mást... Pont a napokban volt ez itt kérdés.

2010. febr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, csak még azt elfelejtettem írni, hogy 3 hós kora óta kap egy kis pótlást is, szóval minden nap szopizik és cumizik is.
2010. febr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hat nem tudom,szerintem babafuggo.

Az en fiam 2 honapig szopott kizarolag,utana napi ketszer kikellett potolnom neki tapszerrel.De meg igy is szopott 4 honapos koraig.

2010. febr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is babafüggő.

A lányom szinte naponta kapott anyatejet cumisüvegből, mert otthonról dolgoztam, apa etette. Sőt, cumija is volt.

Sosem volt gond a szoptatással.

A húgom kisfia viszont jobban szereti a cumisüveget, ha sokat eszik belőle, nem akar cicit.

2010. febr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
Az én babám is előbb tanult meg cumisüvegből enni, mint "rendesen" szopizni, úgy hoztuk ki a kórházból 3 naposan, hogy még nem tudtam normálisan szoptatni. Elmondhatom, hogy már full anyatejes baba, 2 hetesen elfelejtettük a tápszert, de ha néha (átlag hetente egyszer-kétszer) nincs ciciközelben etetésidőben, akkor cumisüvegből is gyönyörűen elpusztítja a tejcit. Én is AVENT-et használok, lehet abban valami, hogy úgy van kialakítva, hogy ne "kapja meg" könnyebben a kaját, mint a ciciből. És játszócumit is kap néha-néha, mikor éppen nem az ujjacskáit tömi a szájába... Az se zavarja. Persze az újszülött babáknál az a gond, hogy még nagyon kevés a tej és nagyon meg kell vele küzdeni, később már könnyebben jön, amit a baba is díjaz. Aki az elején nem adja fel, fej mint az őrült és kibírja, amíg megerősödik a bimbója, annak felejtős a cumi-komplexus :)
2010. febr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!