Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szeretnek a babák...

Miért szeretnek a babák zötykölődni, rázkódni?

Figyelt kérdés

Kislányomat ha a sima járdán tolom a babakocsival akkor ordít, de ha rámegyek akár csak két kerékkel a fűre vagy a járda szegélyre, elhallgat, és pillanatok alatt elalszik. Ha kocsival megyünk, ugyanez a helyzet, a hepehupákon már alszik is.

Ha kendőben magamra kötöm és csak simán sétàlok vele ordít, de ha gyorsan rugózok a térdemmel, perceken belül elalszik.

Kisfiam is ugyanilyen volt kicsinek. Néha aggódom, nem tesz- e ez rosszat neki, bár azért annyira nem rázom, csak finoman.


2015. jan. 31. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mert az anya pocakjában 9 hónapig voltak ringatva, ahogy megy az anya, olyan zötykölődősen :)
2015. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem köze van ahhoz, hogy 9 hónapig az ember hasában is zötykölődtek. De csak tippelek. Az én fiam is.ilyen volt.egyébként, kerültem a túl új, túl jó járdákat.
2015. jan. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tényleg, ez eddig eszembe se jutott, pedig logikus.

Most is a kendőben 3 perc alatt elaludt. Bár most épp a sima séta jött be neki :).

2015. jan. 31. 17:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Olvad el Jean Liedloff, Az elveszett boldogság nyomában c. könyvét, abban részletesen ír erről.
2015. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az érdekes lehet ondjuk, ha az anya vízben úszik, akkor lehet a babának olyan gravitációnélküli érzés :)
2015. jan. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves 4-es, már hallottam erről a könyvről, fel is keltette a figyelmemet, úgyhogy igyekszem elolvasni.
2015. febr. 1. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!