Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen bébiételeket készíthete...

Milyen bébiételeket készíthetek otthon 8 hós manómnak?

Figyelt kérdés
Nagyon drágák a kész bébiételek.Nem tudok a közelünkben bioboltról,ahol alapanyagokat lehetne beszerezni.Neten lehet rendelni ilyesmit?Bio zöldség,gyümölcs,husi?
2010. febr. 9. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi sima zöltségesbe vesszük meg a hozzávalokat, itthon megmossuk és elkészitjük.Most hathonapos a kicsi és még nem volt töle semmi baja(mármint a sima zöltségesnél vásárolt hozzávaloktol).
2010. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, én is sima zöldséget adok neki, bár most elég gyér a választék - sütőtököt,brokkolit,spenótot,borsót,répát,krumplit,csirkemellet, stb. ilyesmiket szoktam párolni-főzni, aztán botmixerrel összeturmixolom
2010. febr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én is sima zöldségeket készitek babocámnak aki 8 honapban van.Megpárolom a zöldségeket pl borso,répa,krumpli,spenot,és utána turmixolom.Mostmár adok neki csirkemellehusát is és azt is mixelem.Gyümölcsökböl pedig alama,banán,tök,barack,és ezeket is fözöm és mixelem...Nagyon szereti babocám..Na a gyümiket plazma kekszel szoktam pépesiteni!!!
2010. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyat vegyél, ami szezon zöldség, gyümölcs. Paradicsomot pl. azt adom, amit nyáron eltettem neki, most nem venném, mert műanyag szerintem.

Én ezeket adom már:

alma

répa

mandarin

cékla

rizs

cukkini

brokkoli

krumpli

sóska

krumpli

paradicsom(háziból)

szilva (házi, frigóból)

sütőtök (pl. anyatejjel vagy almával)

főzőtök

meggy (héj nélkül eleinte)

kukoricadara gyümölccsel

borsó (paszírozva, héja nélkül)

hal (szigorúan szálkamentesítve)

csirkemell

csirkemáj

paraj


Én a húsra nem gondoltam amikor várandós voltam, úgyhogy kénytelen vagyok boltit adni, de tavaszra lesz házi csirke, nyár elejére vágja a néni, konyhakészre tisztítva adja. Fagyasztom majd, ami neki kell.


Gyümölcs elég kevés van ilyenkor már, a szilva, sárgabarack mehet üvegesből, azok a székletet is rendben tartják.

2010. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nekem a védőnő azt mondta,hogy ne vásároljak csak bio termékeket,mert a nitrátos földben termett egyébként nem permetezett zöldség is nagy bajt tud okozni,most került emiatt egy féléves baba a körzetéből kórházba nitrát mérgezéssel a zöldségestől való répa miatt.Ezért kérdeztem rá a biora.
2010. febr. 10. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!