Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ferde nyak/c tartásos babáknak...

Ferde nyak/c tartásos babáknak milyen torna, masszázs segít? Mozdulatsorok érdekelnének, Dévényesre nincs pénz

Figyelt kérdés
2015. febr. 1. 00:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

köszi a gyakorlatokat, csak ő tartotta a fejét


meg érdekes, de 4 hónapos korában kezdte ferdén tartani a fejét(mert amúgy ez leginkább akkor alakul ki, ha mondjuk a méhben volt kényszertartásban hely szűke miatt, vagy szülési komplikációk esetén - szóval a babán 4 hónapis semmi jele nem volt ilyennek..)


nálunk nem írják fel, messze vagyok Szegedtől

2015. febr. 2. 12:03
 12/15 A kérdező kommentje:

9 köszi! belekavarodtam előbb, akkor nem is függ össze azzal, hogy tartja a fejét.


azzal már kísérletezem, hogy megváltoztattam a helyét a kiságyban de nekem csak 8 hósan jutott ez eszembe...:(de addig a kiságy mindkét oldalán volt zörgős játék így mindkét kezét használta, csak egy idő múlva csak az egyikre tettem valahogy mindig fel)

jelenleg nemrég fordítottam meg, hogy most másik irányból lásson ki (fal mellett van nálunk a kiságya)



néha nagyon furdal a lelkiismeret, pl volt már, hogy leesett az ágyról, meg mindig csak egyik oldalamon ringattam, szóval lehet ez valaminek a következménye..:(


sajnos csak koponyaröntgen volt és olvastam is, ha nyakcsigolyaelcsúszás miatti a dolog, azt nem is szokták röntgennel nyomozni..

2015. febr. 2. 12:10
 13/15 A kérdező kommentje:
9 és te , mint laikus láttad babán a tüneteket? újszülötten C alakban feködt?
2015. febr. 2. 12:13
 14/15 anonim ***** válasza:

Nálunk kényszertartás miatt alakult ez ki. 61 centis volt a fiam és faros. Csípő és nyakproblémái is voltak ez miatt.

Nem feküdt c alakban, csak a fejét tartotta totál oldalra, mert az egyik oldalon megnyúltak az izmai, a másikon pedig megrövidültek.

Neurológus szerint minden rendben van?

2015. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

igen neurolódus szerint minden rendben


még nem volt c tartásos ő sem kezdetben.

csak a nyaka ferde

de hogy "nincs" kezelve hónapok óta, ezért már c tartásos lett , és a csípője is kezd rendellenes lenni


nektek mi segített utolsó?

2015. febr. 2. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!