Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyenkor mi a helyes?

Ilyenkor mi a helyes?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár napban a 8 hónapos lányunk kezd hisztissé válni, ha valamit elveszünk tőle, de ő még játszana vele.

Egyébként tündér, soha nem volt sírós, ezen a hisztisíráson is érződik, hogy nem meggyőződéses, inkább harag van benne.


Ma például a távirányítót próbálta megenni. Fogdoshatja, de nem szabad a szájába venni. Néhány "nem" és szájból kihúzás után elvettem. A légiriadó szirénája lófütty volt ahhoz képest, amit erre reagált.

Közben a világ minden fájdalmával nézett a távirányítóra.


A férjem kérdezte, hogy nem jobb-e visszaadni neki ilyenkor? Ennyi idős babánál mi a helyes? Elmagyarázni és ok-okozati összefüggést levezetni még nincs értelme. Adjam vissza a kért tárgyat ilyenkor, vagy ne?


2015. febr. 1. 21:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ha másfél-két éves lenne, akkor nem adnám vissza és elmagyaráznám, hogy miért nem kaphatja meg.

Viszont a kora miatt gondban vagyok, hogy rá is ugyanaz érvényes-e, mint egy idősebb gyerekre.

2015. febr. 1. 21:18
 2/16 anonim ***** válasza:

Probalkozik 😊

Nem adtam vissza ilyenkor, az o figyelmuk konnyen terelheto, pillanatok alatt el is felejti, ha adsz nrki mast, vagy elviszed onnan.

2015. febr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
amit nem szabad, azt már ennyi idősen sem szabad :) gondolj bele durva példával élve, konnektorba 8 hósan még belepiszkálhat mert nem érti hogy nem? csak majd másfél éves korában tiltjuk meg neki? ugye hogy nem :) meg fogja tanulni, hogy az nem játék, ahhoz nem szabad hozzányúlni, máskor rögtön vegyétek el tőle, ne játszhasson fele fél percet sem, ne az legyen hogy miért játszhatott egy ideig vele utána miért nem...
2015. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ne add neki vissza. Sőt ha valamit nem szabad, akkor ne is engedd kicsit sem játszani vele, mert csak összezavarod őt. Egyébként az én lányom is hisztizik ha valamit nem kap meg. De amit nem szabad azt nem szabad.
2015. febr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Jó, hogy nem adtad vissza. Lehet, hogy meglepő, de a babák sokkal hamarabb megértenek dolgokat, mint ahogy megtanulnak beszélni. Persze még nem kell neki levezetni, hogy milyen bacik vannak a távirányítón és ezek mit okoznak. :) Elég, ha annyit mondasz, hogy "koszos", "nem szadad" pl. és keresel más érdekes dolgot. Tényleg könnyen el lehet terelni a figyelmüket még, viszont a következetességet már jó elkezdeni. Így szépen lassan meg fogja tanulni, hogy mit szadad és mit nem. Persze ő szépen lassan el is kezdi közben felfedezni a határokat. Ennyi idősen pedig csak azt ismerik még, hogy valamire szükségük van, vagy baj van (éhes, szomjas, tele a pelus, fáj valami, stb.), akkor sír és anya, apa jön segíteni. Éppen emiatt kezdett el az adott helyzetben is sírni (hisztizni). A lényeg ilyenkor, hogy ne hagyd magára, nyugtasd meg, mutass más érdekes dolgot. Így tudja, hogy számíthat rád, de van, amit nem szabad.
2015. febr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bármennyire is nehéz megállni, ne add neki vissza. Próbáld meg megnyugtatni, de ami jobban be szokott jönni, az a figyelemelterelés. Sajnos muszáj kitartanunk a döntéseink mellett, hiszen már ilyenkor megalapozzuk a neveltetését, már most alakul a személyisége, figyel, megszokja a reakcióid. Kitartás!
2015. febr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Pont a konnektoros példát akartam említeni. 3-as jól megfogalmazta. Tereld el a figyelmét! Előtte azonban röviden, de határozottan magyarázd el neki, hogy miért nem szabad. És ezt akár 100x egy nap nagyjából ugyanazokkal a szavakkal /ugye rövid magyarázatokról van szó pl. Nem szabad belenyúlni, mert megráz!/ következetesen, kitartóan és nagyon türelmesen!
2015. febr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
elmagyarázni kell, de nem fogja érteni. pont ezért kell, hogy tanulgassa a beszédértést :) de persze ezzel semmire mész. ami olyan, azt ne vedd el. amit meg nem lehet bekapni, azt oda se add...ha meg úgy alakul, akkor ajánlj fel helyette valamit :) kis butusok még, ilyenkor simán el lehet terelni... de ne játékot, hanem valami háztartási cuccot mert az érdekes :D pl. egy vizes üveg, benne egy golyóval. annál úgy sincs érdekesebb :D
2015. febr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azért vagyok egyébként tanácstalan, mert most - számomra - hirtelen változott hótnyugodtból kissé hisztissé.


Ami veszélyes rá, az annyira el van szigetelve tőle, hgoy esélye sincs hozzáférni. Konnektorok kulccsal nyíló dugaszt kaptak, kábelek magasra fel vannak téve, vagy bútor mögött, ahol esélytelen hozzáférni. Vegyszert, gyógyszert, éles eszközt pedig soha nem hagyunk elől.


A nemet egyébkétn egész jól érti, pl. a hajhuzogatásról teljesen leszokott néhány nem után. A távirányítónál is működött eddig, hogy nézegetni, nyomkodni lehet, de ha tátotta a száját, akkor egy nem kíséretében elhúztam a szájától. Eddig nem is ellenkezett.


De olyan is volt, hgoy pelenkázás közben a popsitörlő üres zacsijával szórakozott. Színes és zörgős. Ez volt az első ordítás, amikor ezt elvettem tőle.

Másodszor egy tiszta pelenkát kapott szintén elterelésként pelenkázás közben. Utána elvettem, ordítás.


Ezért vagyok gondban, mert ezek mind olyan dolgok, amik nem tesznek kárt benne, csak én gondolom adott helyzetben úgy, hogy elveszem tőle.

2015. febr. 1. 22:22
 10/16 A kérdező kommentje:

Nyalt már össze a távirányítónál piszkosabb dolgot is, tehát nem a világ vége, ha megnyalja, inkább én nem szeretnék nyálas-ragadós távirányítót.


A laptopomat is próbálta már harapdálni, arról is leszokott a nemre. Valamiért a távirányítónál szándékos ellenállást érzek :)

2015. febr. 1. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!