Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyenkor mi a helyes viselkedé...

Ilyenkor mi a helyes viselkedés (lásd. Lent)?

Figyelt kérdés

Barátnőm kisfia most tanult meg járni. Ha elesik, vagy megüti magát és elkezd sírni a barátnőm nem megy oda hozzá, csak annyit mond, hogy nem történt semmi állj föl.Múltkor szegény akkorát esett,és úgy elkezdett ordítani, hogy már nem bírtam hallgatni, és elindultam felé. A barátnőm rám szólt, hogy hagyjam...

Azért kérdezem, mert az én fiam mostanában kezd tanulni felállni, és bizony néha sírás lesz a vége. Én ilyenkor odamegyek, megsimogatom a buksiját, adok neki egy puszit, és azt mondom semmi baj(természetesen nem ölelgetem halálra, és babusgatom fél órát, hogy -szegénykém.

Mit kell tenni ilyen apró baleseteknél? Hogyan nem lesz belőle anyámasszony katonája?Ti mit csináltok, ha elesik,megüti magát a babátok?


2012. febr. 10. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Megvigasztalom. Viszont próbálok nem "pánikot kelteni" benne.

Igaz lányaim vannak, de nekem így természetes. Már nagyobbak, nem nyávognak mindenért, de kérik a puszit a "bibikre".

Nem tudom, fiúval másképp csinálnám-e.

2012. febr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Hát én nem tudom a barátnőd hogy bírja ki. Természetesen én is odamegyek hozzá és ahogy te is írtad, megvígasztalom. Hosszabban az én kislányom nem is lehet, mert, akkor még keservesebben és abbanemhagyóan üvölt. Tehát vígasztalás, aztán elterelem a figyelmét és már nem is sír. Én nem tudnám így magára hagyni.
2012. febr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fiam van, de én is megvigasztalom. Nem agyon ajnározva, hanem ha látom hogy sírni fog az esés után, akkor elkezdek viccelődni, hogy nem is volt az olyan nagy, bohóckodok neki, terelem a figyelmét, megsimogatom, segítek felállni, megpuszilom a kis buksiját és általában el is marad a sírás. Ha meg annyira megüti magát, hogy ezek sem válnak be, akkor egyszerűen nincs szívem ordítani hagyni, szerintem ettől nem lesz anyámasszony katonája! Biztosan nem tudnám hagyni ordítani, ráadásul csak hergeli magát egy idő után, úgyhogy utána még nehezebben vigasztalódik meg. Egyébként viszont pár perc múlva már rá sem bagózik, hogy mekkorát esett, vagy hogy megütötte valahol magát.
2012. febr. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam van és megvigasztalom ha történik vele valami kis baleset.Nem hiszem,hogy ettől anyámasszony katonája lenne.

A barátnőd kisfiát nagyon sajnálom,idővel még az is kialakulhat benne,hogy anya nem segíti nem számíthat rá.

2012. febr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
5%
Nagyon jól teszi a barátnőd. Ha ugrik biztos megijed a gyerek hogy baj van ,onnantól nem lehet tudni miért sír ,és mekkora a baj igazából.
2012. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De meg lehet azt a gyereket vigasztalni úgy is, hogy nem látja rajtunk az ijedtséget, még ha mi jobban meg is ijedtünk mint ő maga. És egyetértek azzal, aki szerint ezzel azt az érzést erősíti a gyerekben, hogy nem számíthat a szülőre, ha bajban van. Márpedig ő most ilyenkor van bajban, és ilyenkor vágyik egy kis vigasztalásra.
2012. febr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom mi a helyes, de én is odamegyek, és megvigasztalom. Nem is tudnék nem odamenni hozzá, ha sír.

Nem rohanok, nem pánikolok, de kicsit megpuszilgatom, mondom, hogy igen, látom, hogy elestél, és tudom, hogy fáj, de nincs semmi baj.

Ha nagyot esik, és baj van, azt egyből úgyis hallom, mert egész más a sírása olyankor.

Sztem ha nem megy oda hozzá, akkor a gyereknek ez jön le:

"Hiába sírok, hiába kérek segítséget, nem kapom meg, nem számíthatok senkire. Így nagyobb korában bizalmatlan lesz, nem fog a szüleitől és a világtól segítséget kérni, befelé forduló lesz. Én ezt gondolom, de lehet nincs igazam. Majd beszéljünk róla 15 év múlva. :-)))

2012. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetesen nem fejvesztve rohanok hozzá, hogy jaj, mi történt. Szép nyugodtan odamegyek,és megvigasztalom:)
2012. febr. 10. 11:52
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is a többséggel értek egyet. Novemberben múlt 2 éves a kisfiam, és ő is, mint a gyerekek általában főleg szaladva tud közlekedni. Ha elesett és sír, akkor megvigasztalom, de én sem rohanok hozzá pánikolva, hanem míg odaérek már mondogatom, hogy minden rendben van, gyere megpuszilom. És kész.

Azért mikor az asztal szélének rohant neki a könyvtárban, már ott voltam, mire egyáltalán ordítani kezdett, mert én már láttam, hogy felrepedt a homloka. És nem is értem rá pánikolni, csak mikor már kifele jöttünk a dokitól és megláttam a férjem, aki akkorra ért oda, akkor tört el a mécses. De ez nyilván más szituáció.

Nem hiszem, hogy a szeretettől anyámasszony katonája lesz valaki. Az a gyerek habitusától is függ, szerintem.

Ha arra gondolok, hogy öcsémet le sem lehetett szedni anyuról évekig, aztán már középiskolás korában szinte önálló életet élt egy távoli város kollégiumában, akkor azért elgondolkodtató, hogy vajon valóban azok a gyerekek nem tudnak önállósulni, vagyis lesznek "anyámasszonykatonái", akik egy egészséges (azaz nem magunkhoz láncoló), szeretetteljes környezetben nőnek fel?

2012. febr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem olvastam az összes kommentet. Ha a 15 hós kisfiam elesik, én bizony megvigasztalom. Sosem keltek pánikot, nem jajgatok, hogy te úristen, most mi lesz. Felsegítem, megölelem, megpuszilom, ha nagy volt az esés. Ha csak egy kis botlás, vagy huppanás és látom rajta, hogy sírás sem lesz belőle, akkor viszont azt mondom, katonadolog álljál fel ügyesen és mehet minden tovább. De ha sír sosem hagyom magára.

Ha barátnőd így folytatja valóban azt éri el, hogy a gyereke azt fogja gondolni, hogy anya nincs ott, ha segítség kell, vagy baj van, nem lehet rá számítani. Bizalmatlan lesz.

Ja és nem hiszem, hogy egy kis vigasztalástól

anyámasszonykatonája lesz a kisfiam. :)

2012. febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!