Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ilyenkor a helyes viselkedé...

Mi ilyenkor a helyes viselkedés? Nevelni/magyarázni/leszidni, vagy vigasztalni?

Figyelt kérdés
Egy éves kisfiamnak többször el lett mondva,hogy a dvd lejátszónak nem szabad támaszkodni,mert leesik és megüti.(nyitott tv állványunk van,ezen egy sínen van egy polc,ami a dvd tartó)Na ma sikerült letolnia.Szerencsére nem esett rá,csak nagyon megijedt.Hirtelen azt se tudtam mi van.. jól leszidtam,majd megsajnáltam,mert szegény annyira megijedt,és én nemhogy nem vigasztaltam meg,még fel is emeltem a hangom(ami nem szokásom),szóval méginkább rá hoztam a frászt.Mikor erre rádöbbentem felvettem,megölelgettem,és mondtam neki,hogy ne haragudjon,de én is megijedtem és emiatt hangoskodtam.Majd elmondtam neki,hogy ezért kértük többször is,hogy ne nyúljon hozzá.Sokkal rosszabbul is járhatott volna.Rossz belegondolni,hogy ha pl.ráesik...ááá... Szóval bizonyára lesz még ilyen véletlen,tiltás ellenére bekövetkező baleset,és ilyenkor mi a helyes?Ha lecseszem,akkor oda a biztonság,a bizalom,hiszen kihez menjen vigaszért...Ha meg megölelem,azt hiszi semmi baj,jól csinálta az egészet...Ha nagyobb lesz,tudom,hogy vigasztalás közben el lehet neki mondani,és nem érti félre a dolgokat,de addig?
2011. márc. 18. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is 1 éves a fiam, én úgy tanítottam meg neki, hogy pl. a konvektorhoz nem szabad menni, hogy először elvezettem onnan, aztán, mikor rákapott és többször járt oda, akkor tapsoltam egy hangosat és a hangomat felemelve komoly hangon azt mondtam neki, "nem szabad!". Ha nem jön el, akkor megfogom a kezét és elhúzom, és mondom neki, hogy nem szabad, de akkor már csendesebben. Most már (kb. 5-6 nap után) ott tartunk, hogy ha mondom neki, hogy nem szabad, kb fél méterre kikerüli és integet neki. (az integetést miért csinálja, nem tudom)

Lehet, hogy rosszul csinálom, de a célomat elérem, nem fogja magát megégetni :)

2011. márc. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia, attól, hogy rászólsz, még szeretni fog téged. Muszáj neki mondani, mert akkor nem fogja tudni.
2011. márc. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hidd el nagyon okosak ők már 1 évesen is és szerintem megérti már most is ha szépen elmondod neki,akár vigasztalás közben is! :)
2011. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!