Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Panelban lakó Anyukák! Mit...

Panelban lakó Anyukák! Mit csináltok, ha a babátoknak éjjel dugul be az orra? Használjátok az orrszívó porszívót?

Figyelt kérdés

Ma hajnali 4-kor úgy be volt dugulva a kisfiam orra, hogy nem tudott szopizni, mert alig kapott rajta levegőt szegénykém. Próbáltam először orrspray-vel megoldani (bár arra is üvöltve sír, de legalább porszívóhang nincs), de nem használt, muszáj volt kiszívnom, mégsem hagyhattam úgy, hogy reggelig ne lélegezz fiam, mert felébred a szomszéd. Szóval volt kb. 2-3 percnyi hangos sírás és porszívózás.

Az alattunk lakó hölgy szóvá tette. Elnézést kértem, elmondtam, hogy mi történt, de nem volt túl megértő.

Ti mit csináltok ilyenkor? Igaza volt? Van valami más praktika hogy ne kelljen hamgoskodni?


2015. febr. 2. 12:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk intelligens szomszédok vannak és szerencsére 2,5 év alatt nem kellett éjjel a porszívót használnom, de ha kellett volna, akkor használtam volna. Esetleg takard le a porszívót egy vastagabb pléddel, az kicsit tompít a hangján.
2015. febr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Én is használtam már este-éjjel a porszívót erre a célra. Kb. 1 perc sem volt. Mi is megkaptuk a magunkét, viszont természetesen egy bocsánatkérés után tettem rá magasról, mert fontosnak éreztem, hogy a lányom kapjon levegőt.

Amúgy mi lecseréltük a porszívónkat egy halkabbra, de hát így is van hangja. A szomszédokkal sem szeretnék haragban lenni, de évente 1x, amikor véletlen éjjel kell kiszívnom az orrát, hát megteszem. Ez legyen a legnagyobb bűnöm.

2015. febr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%
Marhara nem erdekel, majd pont az ilyen miatt hagynam h a gyerek ne kapjon levegot. Kibrja talan nem? Ha meg ne lakjon panelban menjen olyan helyre mint pl tanyara ki jo messzire midnen zajtol. Siman szivtam en is a gyerek orrat barmijor mikor szuksegesnek talaltam, nem is szokt soha senki, normalisak a szomszedok, de ha szoltak volna elkudtem volna oket melegebb eghajlatra. Ne is torodj az ilyennel, fogadjunk ejjel unatkozott azert hallotta. Azert nem okyan hangos h ne tudjon tole aludni es nem is csinalod sokaig. Ez van majd ha megtanulta kifujni az orrat nem lesz ilyen.
2015. febr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%
Mit foglalkozol vele? Meg kellett volna neki mondanod, hogy nem érdekel mit gondol. Nehogy már unatkozó, semmittevő nyugdíjasok megmondják mit csinálj, mikor az adódból üldögélnek otthon.
2015. febr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%

Letojom a szomszédot,én lakásom,azt csinálok amit akarok.

Alattunk a gyerek ugyanúgy szalad,hallom ha énekel,pici baba is van.Sosem tették szóvá nekünk,se mi nekik hogy hangosak.Szembeszomszédnak se szólok,hogy ne hallgatózzon az ajtónk előtt,ha neki így jó,tegye,nem mer szólni amúgy se semmiért.

Én is szívtam már neki éjjel az orrát,volt hogy 6x is.NEm érdekel más felébred-e,majd visszaalszik,a gyerek viszont ordít egész éjjel ha nem tud aludni ,mert nem kap levegőt.

2015. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%
Ne foglalkozz vele, az ilyen embert le kell tojni. Én is kiszívom a kisfiam orrát éjjel ha nem kap rajta levegőt, nehogy már azt a max. 5 percet ne lehessen kibírni. Én egész nap hallgatom a kutyák ugatását meg ugrálását és az enyémtől hangosabban hallom a szomszéd néni tévéjét mert szegényke kicsit süket. Aki nem bír ki ennyit emberek mellett az költözzön ki tanyára ahol nincs körülötte senki.
2015. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Többször is volt már rá példa, pláne, hogy az én lányomon minden betegség az éjszaka kellős közepén tör ki. Eddig még senki nem tette szóvá, de nem is lep meg, mert itt van aztán minden. Hajnalig tartó bulizás, vasárnap délben fúrás, éjszakai mosás (felhallatszik az alattunk levőtől). Mi sem szóltunk még semmiért, és minket sem szekáltak hasonlóak miatt.
2015. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
62%
Mi már többször is használtuk éjjel. A porszívónkon állítható a szívóerő, és gyengébb fokozatban (nappal is úgy használjuk orrszíváshoz) alig van hangja. Biztos nem hallják a szomszédok. De ha hallanák, és mérgelődnének, azért nem lennék rosszul. Sokkal jobban lelkiismeret furdalásom lenne, ha a szomszédok miatt hagynám szenvedni. De akkor meg a sírására kelnének, ami sokkal rosszabb lenne (nekik is).
2015. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%
Szerencsére még nem volt rá szükség, de ha úgy alakul, gondolkodás nélkül kiszívnám ,pár perc az egész, nem ezen fog múlni a szomszéd éjszakája.
2015. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Na ezzel én is mindig bajban vagyok. Talán egyszer szivtam le hajnalban neki, akkor bementünk a kisszobába, ott talán nem hallotta a fél ház. :) Viszont akkoriban még totál jól birta a porszizást, egy hangja nem volt közben igy gyorsan végeztünk. Ma már nem nagyon birja, rendesen le kell fogni, hogy be tudjam dugni az orrába, igy tovább is tart a dolog.

Pont most kicsit taknyos - nem beteg, semmi baja, csak ilyen átlátszó-fehéres valami jön az orrából, a védőnő azt mondja, hogy lehet a fogzás miatt van.

Egy 5 hónapos baba anyukája

2015. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!