Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a lányom?

Miért csinálja ezt a lányom?

Figyelt kérdés

Alvással eddig nem volt gond, letettük, pár perc motyogás és elaludt.

Lassan 9 hónapos, egy-két hete lett az a menetrend (főleg a nappali alvásoknál), hogy leteszem, kimegyek, ordítás. Néhány perc várakozás után visszamegyek, visszahúzom a helyére, mert elkóborol az ágyban. Csendesen, de határozottan mondok pár mondatot: "Elég volt ennyi hiszti, most már tényleg alvás van, tessék aludni." Majd kijövök és csend.


Nem igazán értem, hogy mi okozza ezt. Minden esetben egyértelműen látszik az álmosság rajta, bamba, dörzsöli a szemét, ásítozik.


Éjjel pedig 6 hetes kora óta 11-12 órát át szokott aludni. Most letesszük a szokott időben, elalszik, rá két-három órára nyafogás. Bemegyünk, megnyugtatjuk, kijövünk pár perc múlva és alszik reggelig.


Emberhez sincs kötve, hol én, hol az apja, hol az éppen látogatóban levő nagyszülők az "ügyeletesek", az eredmény mindenkivel ugyanaz.


2015. febr. 4. 18:24
 1/4 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem a foga, mert olyan is volt, de egyértelműen máshogy "sír". Fájdalom esetén élesen, erőteljesen.

A fent leírt szituációban inkább "hisztit" érzek, vehemens panaszkodást, nem valódi sírást. Néha inkább kiabálás, mint sírás. Nem egyszer teli torokból "BABABABABA!!!" "sírásra kell bemenni, ismétli, amíg csak bírja.

2015. febr. 4. 18:26
 2/4 anonim ***** válasza:

2 dolog:

Nem szokott időben kell lerakni aludni hanem amikor álmos.Lehet sok neki a 3-2 alvás, nem írtad mennyit alszik.

Másik az hogy szeparációs szorongás időszakában vagytok fél ha kimész a szobából.Maradj vele 1-2 hónap és elmúlik.

2015. febr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor tesszük le, ha álmos. Az fent leírt kötelező kör után mindig alszik 1-2 órát.


Az esti altatás is f8-9 között van valamikor. Figyeljük, amikor már dörzsöli a szemét, akkor visszük aludni.


Most este is egy órával az elalvás után felsírt, de mire lepakoltam a kezemből és átmentem a lakáson (2-3 perc), már egyre halkuló hüppögésbe váltott át. 10 percig álltam az ajtó előtt, hogy bemenjek-e, fog-e még sírni. De nem, azóta csend van.


Mozgásfejlődés esetleg? Most kezd mászni, még ez is megfordult a fejemben lehetőségként.

2015. febr. 4. 22:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Ő még nem hisztizik, ha sír annak oka van majd 1.5 2 éves kora körül amikor a földhöz veri magát nah az hiszti lesz, én inkább szeparációs szorongásra tippelek, szerintem vedd ki nyugtasd meg hogy nem hagyod ott, de ez csak az én véleményem :) Én nem tudnék így rá rivallni utána meg otthagyni ebből neki csak az jön le hogy nem érdekel téged ha valami baja van.
2015. febr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!